Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Niepewność na rynku miedzi. Ceny metalu znowu spadają

0
Podziel się:

Notowania metalu wahają się od spadków po wzrosty po słabych danych makro z Chin i informacjach producentów miedzi o możliwym cięciu dostaw.

Niepewność na rynku miedzi. Ceny metalu znowu spadają
(KGHM)

Miedź na giełdzie metali w Londynie nadal tanieje. Wpływają na to obawy o spowolnienie w gospodarce Chin i o decyzję, jaką podejmie Fed w czwartek. Metal w dostawach trzymiesięcznych na London Metal Exchange jest wyceniany po 5.314,00 dolarów za tonę, po zniżce o 0,6 proc.

Notowania miedzi w tym tygodniu wahają się od spadków po wzrosty po słabych danych makro z Chin i informacjach producentów miedzi o możliwym cięciu dostaw metalu. Na ceny miedzi mają też wpływ spekulacje rynkowe o możliwym podwyższeniu stóp procentowych przez Fed już w tym tygodniu, co wpłynęłoby negatywnie na notowania metali przemysłowych.

- Na rynkach panuje niepewność, stąd zmienność notowań. Ma to związek z decyzją, jaką podejmie Fed i z tym, jaki będzie wpływ postanowień banku centralnego USA na rynki - mówi Ric Spooner, główny strateg rynkowy w CMC Markets w Sydney.

Ceny miedzi od początku 2015 roku

Amerykańska Rezerwa Federalna podniesie stopy procentowe prawdopodobnie w tym tygodniu - ocenił w wywiadzie dla telewizji CNBC profesor Wharton Business School Jeremy Siegel. Jednocześnie znany ekonomista przyznał, że niepewność co od ostatecznej decyzji Fed jest duża i prawdopodobieństwo podwyżki w jego ocenie jest tylko nieznacznie większe niż 50 proc.

Fed poda decyzję w sprawie polityki monetarnej po zakończeniu posiedzenia w czwartek, o godz. 20.00.

giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)