Notowania

giełda
18.02.2015 08:17

Notowania miedzi w Londynie w oczekiwaniu na dane z USA

Spada aktywność w handlu miedzią. Chiny mają przerwę...

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua / eyevine/EAST NEWS)

Miedź na giełdzie w Londynie drożeje, podobnie jak inne metale przemysłowe, przed danymi z rynku nieruchomości w USA - informują maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME kosztuje 5 667,00 USD za tonę, po zwyżce o 0,3 procent.

W Nowym Jorku miedź w kontraktach na maj tanieje o 0,4 proc. do 2,5710 USD za funt.

Na giełdzie w Szanghaju długa przerwa - od 18 do 24 lutego, bo Chińczycy świętują Nowy Rok Księżycowy.

Tymczasem w USA zostanie opublikowana w środę informacja o liczbie rozpoczętych nowych budów i wydanych pozwoleń na budowę w styczniu.

Analitycy spodziewają się spadku liczby rozpoczętych nowych budów do 1,070 mln z 1,089 mln, czyli o 1,7 proc., a wydanych pozwoleń na budowę - wzrostu do 1,067 mln z 1,058 mln, czyli o 0,9 proc.

- _ Publikacja kluczowych danych z rynku budowlanego w USA może wesprzeć ceny metali _ - piszą w nocie dla klientów analitycy Australia & New Zealand Banking Group Ltd.

- _ Na rynku spodziewana jest mała aktywność, bo Chiny mają długi okres noworocznej przerwy _ - dodają.

Inwestorzy śledzą też doniesienia dotyczące Grecji, która według doniesień agencyjnych zamierza zwrócić się w środę o przedłużenie _ umowy kredytowej _ ze strefą euro. Ma to być przedłużenie o sześć miesięcy, ale jego warunki są jeszcze negocjowane.

Premier Grecji Aleksis Cipras wprowadził rozróżnienie między programem ratunkowym a porozumieniem w sprawie zadłużenia. Nowy grecki rząd nie chce przedłużenia programu ratunkowego, wygasającego 28 lutego, odrzucając związane z nim warunki dotyczące polityki zaciskania pasa.

Kraje eurolandu dały w poniedziałek Grecji czas do piątku, by wystąpiła o przedłużenie obecnego programu pomocowego, ostrzegając, że w przeciwnym wypadku kraj ten nie otrzyma dalszych pożyczek.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, surowce, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz