Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Silne spadki cen ropy w USA w reakcji na tryumf Trumpa

10
Podziel się:

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku bardzo mocno spadają, o ponad 4 proc., w reakcji na triumf Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich - podają maklerzy.

Silne spadki cen ropy w USA w reakcji na tryumf Trumpa
(Pete Markham/CC/Flickr)

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na grudzień na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 43,07 USD, po zniżce o 1,91 USD, czyli 4,3 proc.

Brent w dostawach na styczeń na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie tanieje o 1,64 USD, czyli 3,6 proc., do 44,40 USD za baryłkę.

Z szacunków telewizji CNN wynika, że Donald Trump zdobywa 244 głosy elektorskie. Musi zdobyć ich 270, żeby zdobyć miejsce w Białym Domu. Jednak media światowe powoli uznają już teraz ogólną przewagę Trumpa po tym, jak zdobył głosy w niektórych kluczowych stanach, np. na Florydzie.

Inwestorzy wycofują się z wielu rynków szukając bezpiecznych przystani, jakimi są dla nich obligacje rządowe i złoto.

- Rynek jest mocno zaniepokojony o perspektywy polityki handlowej Trumpa - mówi Ric Spooner, główny analityk rynku w CMC Markets w Sydney.

- Na rynkach są obawy, że wprowadzenie wysokich taryf importowych na towary z Chin, Meksyku i innych krajów może spowolnić tempo wzrostu gospodarczego na świecie i doprowadzić nawet do wojen handlowych - podkreśla.

- Ceny ropy załamią się - ostrzega Hong Sung KI, analityk rynku surowców w Samsung Futures Co. - Zwycięstwo Trumpa zaważy na rynku bardziej niż Brexit - ocenia.

Podczas poprzedniej sesji ropa na NYMEX w Nowym Jorku zdrożała o 9 centów do 44,98 USD za baryłkę.

gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(10)
prorok
6 lat temu
ropa tania jak barszcz to nas czeka w przyszlym roku 2017.
makler
6 lat temu
po chwilowej wzyzce przygotujmy sie na spore spadki cen ropy!!!
eco
6 lat temu
same zapowiedzenie zmiany w silnikach ze spalinowych na elektryczne powoduje olbrzymie spadki cen ropy i to tak zostanie.
firma
6 lat temu
moje firmy juz zaczeli wyprzedaze udzialow w ropie bo ceny duzo spadną.
makler
6 lat temu
To juz ceny ropy tylko w dółłł !!