Notowania

złoto
13.04.2017 15:16

Złoto tak cenne jeszcze w tym roku nie było. Grubo ponad 5 tys. zł za uncję

Napięta sytuacja na linii USA-Rosja-Syria oraz groźba konfliktu militarnego ze strony władz Korei Północnej zniechęca inwestorów do podejmowania ryzyka.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wybierają oni bezpieczne przystanie. Jedną z nich okazuje się złoto, które w miesiąc podrożało prawie 300 zł.

Cena złota na światowych rynkach w ciągu ostatniego miesiąca bardzo mocno poszła w górę. W połowie marca za uncję, czyli około 31 gram kruszcu płacono nieco powyżej 4 850 zł. W środę notowania skoczyły do 5 144 zł, co oznacza prawie 300 zł przebitki, czyli wzrost o ponad 6 proc.

Bieżące notowania złota przebiły dotychczasowy tegoroczny rekord ustanowiony pod koniec lutego. Po raz ostatni równie cenny był kruszec w listopadzie ubiegłego roku.

Notowania złota (w dolarach za uncję)

Skąd taki boom na złoto? - Zwyżka notowań złota była bezpośrednim efektem zwiększonej niechęci do podejmowania ryzyka przez inwestorów, którzy szukają bezpiecznych przystani - komentuje sytuację Dorota Sierakowska, ekspertka Domu Maklerskiego BOŚ. Wskazuje, że nerwowość wywołują liczne napięcia geopolityczne.

- Na pierwszy plan wysunęły się groźby konfliktu militarnego ze strony władz Korei Północnej, które pojawiły się zaledwie kilka dni po zaognieniu się sytuacji na Bliskim Wschodzie, po ataku amerykańskich wojsk na syryjskie bazy lotnicze - podkreśla Sierakowska.

Według Sylwestra Majewskiego z Forex-Desk, jeśli na obecnych poziomach cenowych złoto nie poprzestanie, jest szansa, że wkrótce znajdzie się w okolicach 5 345 zł, a więc prawie 200 zł wyżej. Gdyby sytuacja na rynkach finansowych się uspokoiła może być gorzej, ale cena w najbliższym czasie nie powinna spaść poniżej 5030 zł. Tak przynajmniej wynika z analizy wykresów złota (wyrażonego w dolarach).

Tagi: złoto, giełda, wiadomości, gospodarka, surowce, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-04-2017

SceptykZłoto ma taką wartość, za jaką kupujący jest skłonny go kupić. Spróbujcie sprzedać w razie potrzeby, to zobaczycie ile wam zaoferują...

14-04-2017

Darek F.Zobacz na chronoszczednosci dlaczego warto mieć zloto. Obecna cena nie ma żadnego znaczenia. Są specjaliści od rynków finansowych, którzy … Czytaj całość

14-04-2017

OTwole kupić karabin niż złoto bardziej się przyda

Rozwiń komentarze (18)