Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Złoża ropy - odkryli nowe u wybrzeży Brazylii

0
Podziel się:

Odkrycie na koncesji morskiej na Atlantyku jest szóstym dużym odkryciem złóż przez Statoil w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Złoża ropy - odkryli nowe u wybrzeży Brazylii
(Seesea/Dreamstime)

Norweski koncern Statoil, brazylijski koncern naftowy Petrobras oraz hiszpańsko-chińskie joint venture Repsol Sinopec znalazły znaczne złoża węglowodorów u wybrzeży Brazylii - poinformował Statoil._ _

_ Koncern Statoil, wraz z operatorem Repsol Sinopec i partnerem Petrobras odnaleźli znaczne złoża na koncesji morskiej Pao de Acucar w Brazylii _ - podał Statoil. Odkrycie jest zlokalizowane na Oceanie Atlantyckim, w odległości 195 km od wybrzeży stanu Rio de Janeiro, na głębokości 2 tys. 800 metrów. Trwa szacowanie jego zasobów.

Operatorem złoża jest firma Repsol Sinopec, która posiada 35 proc. udziałów w konsorcjum poszukującym węglowodorów na koncesji. Pozostałe udziały mają Statoil (35 proc.) i Petrobras (30 proc.).

Odkrycie na koncesji morskiej Pao de Acucar jest szóstym dużym odkryciem złóż przez Statoil w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Inne to Skrugard i Havis na Morzu Barentsa, Johan Sverdrup na morzu Północnym, Peregrino South w Brazylii i Zafarani w Tanzanii.

Statoil to norweski koncern naftowo-gazowy, który działa w 36 krajach. Firma została założona w 1972 roku. Zatrudnia 20 tys. pracowników i jest notowana na giełdach w Oslo i Nowym Jorku.

O złożach surowców energetycznych czytaj w Money.pl
Podejrzewają, że mamy duże złoża ropy Technologia wydobycia ropy łupkowej jest podobna do technologii eksploatacji gazu z łupków.
Potężne bogactwo zrujnowanego kraju? Brytyjski rząd oferuje Somalijczykom pomoc, bo liczy na to, że będzie miał udział w eksploatacji bogactw naturalnych tego kraju.
Przez to nie chcą kupować od nich ropy Będą musieli ograniczyć wydobycie, a to jest ich główny towar eksportowy.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)