Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Szef Kancelarii Premiera: Deficyt na pewno nie przekroczy 3% PKB w 2020 r.

24
Podziel się

Deficyt sektora rządowego i samorządowego (tzw. general government) może przejściowo wzrosnąć w 2020 r., ale na pewno nie przekroczy poziomu unijnego limitu wynoszącego 3% PKB, poinformował szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.

Szef Kancelarii Premiera: Deficyt na pewno nie przekroczy 3% PKB w 2020 r.
bDSvTuaJ

"W tym roku deficyt jest zapisany na poziomie 1,7%, natomiast w roku 2020 deficyt może ulec przejściowo niewielkiemu wzrostowi, dlatego, że najnowsze propozycje programowe będą finansowane z uszczelnienia podatkowego państwa. Zanim to nastąpi, może tak być, że w 2020 r. ten deficyt nieco wzrośnie, ale na pewno nie przekroczy 3%" - powiedział Dworczyk w wywiadzie dla Radia Zet.

Na pewno nie zostanie uruchomiona procedura nadmiernego deficytu wobec Polski, dodał.

Informacje medialne o dymisji minister finansów Teresy Czerwińskiej określił jako "fake news". "Ministerstwo Finansów było zaangażowane w przygotowanie tego programu" - podkreślił Dworczyk.

bDSvTuaL

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił w weekend, że w efekcie realizacji planów rządu deficyt może sięgnąć "2%, może nawet 3%" PKB", ale zadeklarował, że rząd będzie starał się, żeby było poniżej 3%, "bo takie są reguły Unii Europejskiej, a my jesteśmy dobrym krajem członkowskim".

bDSvTubm
forex
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(24)
guciolol12
2 lata temu
lepiej gdy ten deficyt wynika ze wspierania wielodzietnych rodzin niż z dawania łapówek, kupowania sukienek żonce i finansowania mafii jak to było za POprzedniego rządu!!!!
Azazel
2 lata temu
Niepełne 3% wzrostu deficytu przy wzroście gospodarczym miedzy 4 a 5% i zwiększającym się dochodom budżetowym z podatku to nie dużo. Poza tym to część długoletniej strategii na budowę klasy silnej klasy średniej w Polsce.
bystry
2 lata temu
Najważniejsze, że poziom rozwoju gospodarczego jest na wysokim poziomie. A chyba każdy wie, że podstawowa zasada wielu biznesów jest taka że najpierw trzeba zainwestować żeby później zarabiać.
bDSvTubn
Do opozycji
2 lata temu
Niestety muszę zmartwić opozycję - trzy procentowy deficyt nie niszczy gospodarki co byłoby potwierdzeniem waszych słów. Gospodarka ma się dobrze, a taki deficyt nie szkodzi jej.
Messi King
2 lata temu
Nie za bardzo znam się na ekonomii, ale ufam Morawieckiemu w tej kwestii. Co by nie mówić to gościu zna się na rzeczy. Innym też polecam takie podejście zamiast wypowiadania się o rzeczach o których się nie ma pojęcia.
...
Następna strona