Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tauron: Bez dezinwestycji plany inwestycji w OZE będą musiały zostać skorygowane

0
Podziel się:

Jeżeli zakładane dezinwestycje Grupy Tauron nie dojdą do skutku, weryfikacji będą musiały ulec także plany w zakresie energetyki odnawialnej, poinformował wiceprezes Taurona ds. finansów Marek Wadowski.

Tauron: Bez dezinwestycji plany inwestycji w OZE będą musiały zostać skorygowane
bECUlpuJ

"Chcemy poszukać partnerów dla takich aktywów, jak Zakład Górniczy Janina czy spółka Tauron Ciepło, bo nawet po zmianie właściciela będziemy musieli utrzymywać z nimi ścisłe relacje, na przykład nadal będziemy potrzebowali węgla z Janiny" - powiedział Wadowski w kuluarach konferencji prasowej.

Zaznaczył, że jeśli dezinwestycje nie dojdą do skutku, spółka będzie też musiała skorygować plany w zakresie rozwoju OZE.

"Nie znaczy to, że te inwestycje są uzależnione od sukcesu dezinwestycji, na przykład farmy wiatrowe o mocy 200 MW, wchodzące w skład planowanych 900 MW i farmy fotowoltaiczne o mocy kilkudziesięciu MW powstaną bez względu na efekt przeglądu opcji strategicznych, ale cały program mógłby wymagać pewnych korekt" - zastrzegł.

bECUlpuL

Wiceprezes Taurona zapewnił, że spółka chce rozpocząć przegląd opcji "jak najszybciej", ale nie określił spodziewanego harmonogramu dezinwestycji.

"Nie wykluczamy różnych opcji, na przykład sprzedaży tylko części udziałów w spółce Tauron Ciepło lub sprzedaży etapami" - powiedział.

Oprócz ZG Janina i Tauron Ciepło w ramach opcji Tauron będzie analizował zbycie udziałów w EC Stalowa Wola i spółce PGE EJ1.

Przedstawiciele zarządu spółki nie chcieli ujawnić, jakiej kwoty spodziewają się za te aktywa. "Spodziewamy się kwoty rynkowej" - powiedział jedynie prezes Filip Grzegorczyk.

bECUlpuR

Tauron Polska Energia jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta. Skonsolidowane przychody sięgnęły 18 121,75 mln zł w 2018 r

bECUlpvm
energetyka
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)