Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tauron i PGG 'są przekonane', że dojdą do porozumienia ws. wzajemnych relacji

0
Podziel się

Warszawa, 24.12.2020 (ISBnews) - Polska Grupa Górnicza (PGG) i Tauron Polska Energia wspólnie informują, że są w toku rozmów dotyczących realizacji i rozliczenia  dostaw węgla w 2020 roku. Strony deklarują także gotowość do dalszych rozmów, podał Tauron w specjalnym oświadczeniu.

Tauron i PGG 'są przekonane', że dojdą do porozumienia ws. wzajemnych relacji
bDIfFioR

"Termin spotkania kierownictwa obu organizacji zostanie ustalony po Bożym Narodzeniu, mamy nadzieję, że rozmowy odbędą się w pierwszym możliwym terminie. Jednocześnie PGG i Tauron deklarują, że bieżąca współpraca biznesowa prowadzona jest poprawnie" - czytamy w oświadczeniu.

Strony są przekonane, że w najbliższym czasie dojdą do porozumienia w kwestiach dotyczących wzajemnych relacji handlowych, podkreślono.

22 grudnia Tauron wypowiedział PGG umowę sprzedaży węgla ze skutkiem na 30 czerwca 2021 r. PGG tego samego dnia poinformowała, że nie uznaje wypowiedzenia umowy na zakup węgla przez Tauron z zachowaniem sześciomiesięcznego okresu za skuteczne.

bDIfFioT

Tauron Polska Energia jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta.

PGG jest największą firmą w sektorze węgla kamiennego w Unii Europejskiej. W 2019 r. wydobycie w kopalniach wyniosło ok. 29,5 mln ton.

bDIfFipu
Źródło:
KOMENTARZE
(0)