Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tauron przygotuje szpitale tymczasowe w Krakowie i Krynicy-Zdroju

1
Podziel się

Tauron Polska Energia rozpoczął prace nad przygotowaniem szpitali tymczasowych w Krakowie i Krynicy-Zdroju, poinformował prezes Wojciech Ignacok.

Tauron przygotuje szpitale tymczasowe w Krakowie i Krynicy-Zdroju
bEgwfoOJ

"Tauron aktywnie włączył się w walkę z drugą falą epidemii koronawirusa. Rozpoczęliśmy prace nad przygotowaniem dwóch szpitali tymczasowych w Małopolsce. Pierwszy zostanie zaaranżowany na terenie Tauron Arena Kraków, kolejny chcemy utworzyć w Krynicy-Zdroju. Pierwsze łóżka będą gotowe dla pacjentów do połowy listopada. Nasza rola kluczowego podmiotu polskiej gospodarki przewiduje również społeczną odpowiedzialność biznesu" - powiedział Ignacok, cytowany w materiale przesłanym ISBnews.

Jak poinformował w piątek szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (KPRM) Michał Dworczyk, premier Mateusz Morawiecki podpisał decyzje administracyjne zobowiązujące sześć spółek Skarbu Państwa - m.in. PKN Orlen, Grupę Lotos, KGHM Polska Miedź i PKO Bank Polski do budowy szpitali tymczasowych na łącznie co najmniej 3 tys. łóżek.

Tauron Polska Energia jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta.

bEgwfoPm
energetyka
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
m-53
7 miesięcy temu
Miejmy nadzieję, że nie będą potrzebne