Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tauron przyłączył ok. 12 tys. mikroinstalacji o mocy ok. 81 MW w I kw. 2020 r.

2
Podziel się

Tauron Dystrybucja - spółka zależna Taurona Polskiej Energii - przyłączył do sieci energetycznej blisko 12 tys. mikroinstalacji o mocy blisko 81 MW w I kw. 2020 r. Oznacza to niemal pięciokrotny wzrost r/r, podała spółka. Łączna moc instalacji OZE przyłączonych w pierwszym kwartale wyniosła 94 MW.

Tauron przyłączył ok. 12 tys. mikroinstalacji o mocy ok. 81 MW w I kw. 2020 r.
bEpHNToB

"Widzimy, że nawet pandemia koronawirusa nie wyhamowała liczby przyłączanych mikroinstalacji. Spodziewamy się, że w 2020 roku mimo turbulencji gospodarczych ten trend zostanie utrzymany. Rosnąca liczba mikroinstalacji wpisuje się w nasz Zielony Zwrot, dzięki któremu rozwijamy Tauron w kierunku koncernu multienergetycznego" - powiedział prezes Taurona Filip Grzegorczyk, cytowany w komunikacie.

Wszystkie mikroinstalacje przyłączone w pierwszym kwartale 2020 r. zostały wykonane w technologii fotowoltaicznej. Spółka przyłączyła także 15 odnawialnych źródeł energii innych niż mikroinstalacje, z których tylko jedna nie została wykonane w technologii fotowoltaicznej - była to elektrownia wodna. W sumie łączna moc instalacji OZE przyłączonych w pierwszym kwartale wyniosła 94 MW.

W marcu Tauron Dystrybucja nie wstrzymał wymiany liczników na dwukierunkowe. Jeśli licznik znajduje się w miejscu ogólnodostępnym, wymiany odbywają się zgodnie z terminami zgłoszeń gotowości instalacji przez klientów. W pozostałych przypadkach wejście do obiektu przebiega w porozumieniu i za zgodą klienta. Wszystkie prace są prowadzone z zachowaniem podwyższonych zasad bezpieczeństwa pracowników i klientów, podano także.

bEpHNToD

"Mimo panującej epidemii i wielu ograniczeń z tym związanych, nie odnotowujemy większych problemów podczas realizacji przyłączeń mikroinstalacji. Obecnie nieliczne opóźnienia występują głównie w przypadku nie wyrażenia zgody właściciela obiektu na wejście do budynku w celu wymiany licznika. Trzeba zaznaczyć, że w trakcie wymiany liczników przez naszych monterów, zachowane są wymagane procedury i niezbędne środki ochrony przed rozprzestrzenianiem wirusa" - wyjaśnił prezes Taurona Dystrybucji Robert Zasina.

Statystyki zebrane przez spółkę od początku tego roku wskazują na wzrost liczby przyłączeń mikroinstalacji w kolejnych miesiącach. W marcu było to około 40% więcej przyłączeń w stosunku do stycznia.

"Z roku na rok wzrasta zainteresowanie fotowoltaiką wśród prosumentów. W 2017 r. do sieci Tauron Dystrybucja zostało przyłączonych nieco ponad 4 tys. mikroinstalacji o mocy 24 MW. W 2018 r. nastąpił znaczny wzrost i spółka przyłączyła wtedy ponad 8 tys. mikroinstalacji o mocy 48 MW. Natomiast w ubiegłym roku Tauron przyłączył do swojej sieci energetycznej już ponad 30 tys. mikroinstalacji o mocy 206 MW. Podsumowując, do sieci spółki przyłączonych zostało już ponad 59 tys. mikroinstalacji o mocy 390 MW" - czytamy dalej.

Tauron Polska Energia jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta.

bEpHNTpe
energetyka
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(2)
Dj
rok temu
Dokładnie nam wiszą już w milionach . I na maile zarząd nie odpowiada. Widać zresztą ich wartość na giełdzie. I tak kopalniany elektorat zatopi kolejną spółkę. Mój dziadek świdrował, mój ojciec świdrował, ja świdruje i mój syn też będzie świdrował
Zasilacz
rok temu
Szkoda tylko że nie płacą zaległości wykonawcom którzy dla nich pracują! Mimo deklaracji w Radiu Zet!