Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
energetyka
04.04.2019 12:35

Tauron: Realizacja bloku w EC Stalowa Wola do końca br. 'bardzo dużym wyzwaniem'

Projekt dokończenia bloku gazowo-parowego w Elektrociepłowni Stalowa Wola wszedł w fazę realizacji. Termin zakończenia na koniec 2019 r. jest aktualny, ale będzie "bardzo dużym wyzwaniem", wynika z wypowiedzi dyrektora ds. handlu Dariusza Niemca.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Można powiedzieć, że praktycznie zakończył się etap przygotowań do fazy realizacyjne, zakończone zostały przetargi i weszliśmy w fazę realizacyjną. 2019 rok będzie bardzo dużym wyzwaniem dla realizacji, ale na dziś dyskutujemy i końcówka tego roku [jako termin zakończenia projektu] jest wciąż aktualna" - powiedział Niemiec podczas konferencji prasowej.

W prezentacji wynikowej Tauron podał, że stan zaawansowania projektu bloku gazowo-parowego w elektrociepłowni Stalowa Wola wynosi 86%.

Inwestycja w Stalowej Woli, która jest wspólnym przedsięwzięciem Taurona Polskiej Energii i Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, obejmuje budowę bloku gazowo-parowego o mocy elektrycznej 450 MWe i cieplnej 240 MWt. Blok gazowo-parowy pracujący w wysokosprawnej kogeneracji jest budowany na terenie istniejącej już elektrowni w Stalowej Woli.

Tagi: energetyka, górnictwo, hutnictwo, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz