Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
energetyka
02.04.2020 12:40

Tauron rozważy rekomendowanie wypłaty dywidendy w 2021 r.

Tauron Polska Energia rozważy możliwość wypłaty dywidendy w przyszłym roku i podtrzymuje dotychczasową politykę w tym zakresie, poinformował wiceprezes Marek Wadowski.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Na pewno będziemy się mocno przyglądać możliwości wypłaty dywidendy w 2021 r. za rok 2020, mając na względzie to, że patrzymy na możliwości zapewnienia stabilnego finansowania i inwestycji. Zakładamy, że w 2021 r. wrócimy do rozważenia wypłaty dywidendy i będziemy kontynuować politykę dywidendową" - powiedział Wadowski podczas telekonferencji.

Przyjęta w 2016 r. polityka dywidendowa Taurona Polskiej Energii zakłada wypłatę przynajmniej 40% skonsolidowanego zysku netto w formie dywidendy w perspektywie długoterminowej. Według założeń polityki, pierwsza wypłata miała być możliwa w 2020 r.

Tauron Polska Energia jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta.

Tagi: energetyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz