Notowania

energetyka
04.04.2019 11:28

Tauron skoryguje rezerwę po wydaniu rozporządzenia dot. cen energii

Tauron Polska Energia dokona korekty utworzonej rezerwy w Segmencie Sprzedaży na kontrakty rodzące obciążenia po wydaniu przez ministra energii rozporządzenia do ustawy ws. cen energii, poinformował wiceprezes Marek Wadowski.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Jak zostanie wydane rozporządzenie, to rezerwa będzie korygowana. Nie jesteśmy w stanie powiedzieć, w jakim zakresie, bo rozporządzenia nie ma i nie ma danych, które będą służyły do wyliczenia rekompensaty" - powiedział Wadowski podczas konferencji prasowej.

W połowie marca Tauron zidentyfikował konieczność utworzenia w IV kwartale 2018 r. rezerwy w Segmencie Sprzedaży na kontrakty rodzące obciążenia w wysokości 214 mln zł. Wartość rezerwy została uwzględniona w wyniku za IV kw. i 2018 r.

Tauron Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Jest notowana na GPW od 2010 r. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

Tagi: energetyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz