Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Tauron skoryguje rezerwę po wydaniu rozporządzenia dot. cen energii

0
Podziel się:

Tauron Polska Energia dokona korekty utworzonej rezerwy w Segmencie Sprzedaży na kontrakty rodzące obciążenia po wydaniu przez ministra energii rozporządzenia do ustawy ws. cen energii, poinformował wiceprezes Marek Wadowski.

Tauron skoryguje rezerwę po wydaniu rozporządzenia dot. cen energii

"Jak zostanie wydane rozporządzenie, to rezerwa będzie korygowana. Nie jesteśmy w stanie powiedzieć, w jakim zakresie, bo rozporządzenia nie ma i nie ma danych, które będą służyły do wyliczenia rekompensaty" - powiedział Wadowski podczas konferencji prasowej.

W połowie marca Tauron zidentyfikował konieczność utworzenia w IV kwartale 2018 r. rezerwy w Segmencie Sprzedaży na kontrakty rodzące obciążenia w wysokości 214 mln zł. Wartość rezerwy została uwzględniona w wyniku za IV kw. i 2018 r.

Tauron Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Jest notowana na GPW od 2010 r. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

energetyka
giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)