Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
energetyka
30.10.2020 16:36

Tauron wyemitował obligacje o łącznej wartości nominalnej 1 mld zł

Tauron Polska Energia wyemitował obligacje o łącznej wartości nominalnej 1 mld zł, podała spółka. Obligacje o łącznej wartości nominalnej 240 mln zł w ramach tej emisji objął Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR).

Podziel się
Dodaj komentarz

"Emitent informuje, że 30 października 2020 r. obligacje o łącznej wartości nominalnej 1 mld zł zostały opłacone, prawidłowo objęte przez obligatariuszy i tym samym emisja obligacji doszła do skutku" - czytamy w komunikacie.

EBOR objął obligacje o łącznej wartości nominalnej 240 mln zł, co stanowi realizację intencji zawartych w umowie ramowej zawartej 5 października 2020 r., podano także.

Na początku października Tauron podał, że rozpoczął przygotowania do emisji obligacji o wartości około 1 mld zł. W ramach przygotowań zawarł umowę ramową z Europejskim Bankiem Odnowy i Rozwoju określającą zasady współpracy w zakresie możliwego nabycia przez EBOR obligacji.

Tauron Polska Energia jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta.

Tagi: energetyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-11-2020

Takie faktyKolejna czarna dziura zbudowana przez PiS. PGE również doprowadzili do bankructwa

Rozwiń komentarze (1)