Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
finanse
11.03.2020 16:17

TFI BDM złożyło wniosek do UOKiK ws. przejęcia EGB Wierzytelności 2 NSFIZ

Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych BDM złożyło wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawie przejęcia kontroli nad EGB Wierzytelności 2 Niestandaryzowanym Sekurytyzacyjnym Funduszem Inwestycyjnym Zamkniętym z siedzibą w Warszawie, podał Urząd.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wniosek wpłynął 10 marca br., sprawa jest w toku.

"Planowana koncentracja polega na przejęciu przez Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych BDM Spółka Akcyjna z siedzibą w Bielsku-Białej (TFI BDM), zarządzania funduszem inwestycyjnym EGB Wierzytelności 2 Niestandaryzowanym Sekurytyzacyjnym Funduszem Inwestycyjnym Zamkniętym, na podstawie umowy z dnia 27 lutego 2020 roku o przejęcie zarządzania EGB Wierzytelności 2 NSFIZ, zawartej pomiędzy TFI BDM a BNP Paribas Bank Polska z siedzibą w Warszawie, pełniącą funkcję depozytariusza tego funduszu" -czytamy w komunikacie.

Fundusz był zarządzany przez Altus Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, któremu decyzją z 4 lutego 2020 roku Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) cofnęła zezwolenie na wykonywanie działalności polegającej na tworzeniu i zarządzaniu funduszami inwestycyjnymi. Na podstawie art. 68 ust. 1 ustawy o funduszach inwestycyjnych i zarządzaniu alternatywnymi funduszami inwestycyjnymi funkcję podmiotu reprezentującego fundusz przejął depozytariusz, który powinien w terminie trzech miesięcy od dnia wydania ww. decyzji przekazać innemu towarzystwu funduszy inwestycyjnych zarządzanie funduszami, czytamy dalej.

W połowie lutego br. Altus TFI złożył wniosek do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) o ponowne rozpatrzenie sprawy zakresie nałożenia na spółkę kar pieniężnych w wysokości 7 mln zł i sankcji administracyjnej w postaci cofnięcia spółce zezwolenia na wykonywanie działalności.

Altus TFI jest jednym z niezależnych (tzn. niepowiązanych bezpośrednio z żadną instytucją finansową) towarzystw funduszy inwestycyjnych w Polsce. Od lipca 2014 r. jest spółką notowaną na rynku głównym GPW.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz