Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tomanek z MRPiT: Spadek sprzedaży detalicznej może przekroczyć 2% r/r w styczniu

0
Podziel się

Ministerstwo Rozwoju Pracy i Technologii (MRPiT) oczekuje, że spadek sprzedaży detalicznej może przekroczyć nieco 2% r/r w styczniu br., poinformował wiceminister rozwoju, pracy i technologii Robert Tomanek.

Tomanek z MRPiT: Spadek sprzedaży detalicznej może przekroczyć 2% r/r w styczniu
bDJKPdbF

"MRPiT spodziewa się, że w styczniu spadek sprzedaży detalicznej może nieznacznie przekroczyć 2% w ujęciu rocznym. Będzie to wynikiem kolejnego wprowadzenia ograniczeń w funkcjonowaniu centrów handlowych. Jednocześnie można oczekiwać, że restrykcje w handlu stacjonarnym przełożą się na ponowny wzrost udziału zakupów dokonywanych przez internet" - powiedział Tomanek w komentarzu do danych GUS.

Główny Urząd Statystyczny (GUS) poinformował dziś, że sprzedaż detaliczna (w cenach stałych) spadła o 0,8% r/r w grudniu 2020 r. W ujęciu miesięcznym odnotowano wzrost o 19,8%. Po wyeliminowaniu wpływu czynników o charakterze sezonowym sprzedaż detaliczna w cenach stałych w grudniu 2020 r. była o 2,4% wyższa w porównaniu z listopadem 2020 r.

Udział sprzedaży przez internet w sprzedaży detalicznej (ceny bieżące) spadł do 9,1% w grudniu 2020 r. z 11,4% całości sprzedaży w listopadzie ub.r., podał też GUS. Wartość sprzedaży przez internet spadła o 4,1% w ujęciu miesięcznym.

bDJKPdbH

(ISBNews)

bDJKPdci
forex
giełda
wiadomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)