Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Torpol ma umowę na modernizację sortowni koksu w WZK Victoria za 44 mln zł netto

0
Podziel się:

Torpol podpisał umowę o wartości 44,27 mln zł netto na modernizację sortowni grubej koksu w Wałbrzyskich Zakładach Koksowniczych Victoria, podał Torpol.

Torpol ma umowę na modernizację sortowni koksu w WZK Victoria za 44 mln zł netto
bEDUlpeJ

"W wyniku rozstrzygniętego przetargu nieograniczonego na trzeci etap modernizacji sortowni grubej koksu przedstawiciele inwestora - Wałbrzyskich Zakładów Koksowniczych Victoria S.A. oraz wykonawcy - Torpol S.A. podpisali dziś umowę na wykonanie prac budowlano-montażowych w systemie 'pod klucz'" - czytamy w komunikacie.

"Projekt o wartości 44,27 mln zł netto realizowany będzie w oparciu o technologie BIM (ang. Building Information Modeling), czyli modelowania informacji o budynku, która umożliwia m.in. ciągły i stały dostęp do informacji o projekcie, jego kosztach i harmonogramie oraz znacząco ułatwia pracę wszystkim jego uczestnikom. Roboty budowlane prowadzone będą przy zachowaniu ciągłości produkcji w WZK Victoria S.A., a modernizacja budynku nie zmieni warunków oddziaływania sortowni na środowisko. Termin zakończenia prac ustalony został na koniec marca 2023 r." - czytamy dalej.

Modernizacja obiektu sortowni grubej koksu obejmować będzie demontaż istniejących, wyeksploatowanych urządzeń oraz wyburzenie istniejącej hali, na miejscu której wybudowany zostanie nowy obiekt wyposażony w nowoczesne przesiewacze i taśmociągi oraz zespół urządzeń elektroautomatyki i fotooptyki. Po zakończeniu modernizacji sortowni klasyfikacja koksu składać się będzie z 4 ciągów wyposażonych w przesiewacze o dużej wydajności i skuteczności przesiewania. Zsuwnie wyłożone będą materiałem trudnościeralnym, a napędy ich klap sterowane będą siłownikami hydraulicznymi. W budynku zabudowana zostanie również instalacja odpylania podajników, przesiewaczy i przesypów, a dla potrzeb służb remontowych powstanie nowa suwnica o udźwigu 8 Mg z dwoma wciągnikami elektrycznymi. Odpowiednie oświetlenie obiektu pozwoli na łatwą i bezpieczną komunikację oraz obsługę urządzeń. W ramach modernizacji sortowni przebudowie zostanie poddane również istniejące torowisko służące do transportu koksu, wskazano także.

bEDUlpeL

"Pozyskanie i realizacja projektu modernizacji sortowni koksu dla WZK Victoria S.A. jest kolejnym krokiem ku stopniowej dywersyfikacji działalności naszej spółki. [...] Odpowiedzialny za jego realizację Pion Budownictwa Ogólnego posiada odpowiednie doświadczenie i kompetencje w prowadzeniu wielobranżowych projektów budownictwa kubaturowego, których przykładem jest chociażby zaprojektowanie oraz wybudowanie intermodalnego dworca Łódź Fabryczna" - skomentował prezes Grzegorz Grabowski, cytowany w komunikacie.

Torpol specjalizuje się w budowie oraz modernizacji stacji, linii i szlaków kolejowych oraz linii tramwajowych. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w 2014 roku. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1 604,42 mln zł w 2019 r.

bEDUlpfm
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)