Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budownictwo
25.09.2020 08:59

Tower Inv. miał 3,05 mln zł straty netto, 2,15 mln zł straty EBIT w I poł. 2020

Tower Investments odnotował 3,05 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2020 r. wobec 0,82 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Flickr)

Strata operacyjna wyniosła 2,15 mln zł wobec 0,14 mln zł straty rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1,09 mln zł w I poł. 2020 r. wobec 5,45 mln zł rok wcześniej.

"Wysokość skonsolidowanych przychodów oraz skonsolidowany wynik netto są odzwierciedleniem zahamowania działalności grupy kapitałowej będącego wynikiem pandemii. Zaplanowane na I półrocze sprzedaże inwestycji zostały przesunięte w czasie" - czytamy w raporcie.

W ujęciu jednostkowym strata netto w I poł. 2020 r. wyniosła 0,68 mln zł wobec 0,29 mln zł straty rok wcześniej.

"W II półroczu 2020 grupa kapitałowa planuje zakończenie inwestycji których nie udało się zakończyć do 30 czerwca 2020 roku. W lipcu i sierpniu grupa dokonała sprzedaży 3 inwestycji i podpisane zostały nowe przedwstępne umowy sprzedaży nieruchomości i budowy pawilonów handlowo-usługowych. Zakończenie tych inwestycji oraz planowane kolejne sprzedaże pozwolą na odrobienie strat powstałych w I półroczu" - czytamy w sprawozdaniu zarządu.

Tower Investments specjalizuje się w kompleksowej obsłudze deweloperskiej największych sieci handlowo-usługowych: od wyboru odpowiedniej lokalizacji, poprzez zakup nieruchomości i uzyskanie niezbędnych zezwoleń administracyjnych, aż po realizację obiektu "pod klucz". Ponadto jest właścicielem marki SHOPIN. W 2017 r. spółka przeszła na rynek główny GPW w Warszawie z NewConnect.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz