Notowania

budownictwo
19.02.2019 08:08

Trakcja PRKil chce refinansować zadłużenie i podwyższyć kapitał

Warszawa, 19.02.2019 (ISBnews) - Trakcja PRKil rozpoczęła działania zmierzające do refinansowania istniejącego zadłużenia bankowego oraz dokapitalizowania spółki poprzez emisję nowych akcji, podała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Zamiarem spółki w zakresie podjętych działań jest pozyskanie nowego, zwiększonego finansowania bankowego oraz optymalizacja jego warunków, a także podwyższenie kapitału zakładowego w celu wsparcia dalszego rozwoju działalności spółki w przyszłości" - czytamy w komunikacie.

W związku z rozważaną możliwością zmiany struktury i zwiększenia finansowania bankowego oraz podwyższenia kapitału zakładowego, zarząd spółki zatrudnił zewnętrznych doradców prawnych i finansowych, podano także.

Zarząd Trakcji PRKil zobowiązał się do przekazywania do publicznej wiadomości informacji o przebiegu obu procesów zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

Trakcja PRKiI podała wcześniej, prezentując wstępne szacunki wyników, że odnotowała 74 999 tys. zł straty netto oraz -84 976 tys. zł EBITDA przy 1 004 296 tys. zł mln zł przychodów w 2018 r., podała spółka. Wyniki te wskazują na ryzyko niespełnienia wskaźników finansowych dla kredytów zaciągniętych w pięciu bankach.

Trakcja PRKiI jest jedną z największych spółek działających w sektorze budownictwa infrastrukturalnego w Polsce. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1,37 mld zł w 2017 r.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz