Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ANA
|

Twitter podał prognozy. Kurs akcji zanurkował

3
Podziel się

Cena akcji notowanego na amerykańskiej giełdzie Twittera spada o 12 proc po tym, jak gigant podał najnowsze prognozy dotyczące drugiego kwartału. Spółka spodziewa się, że przypływ nowych użytkowników spowolni, pisze Reuters.

Twitter podał prognozy. Kurs akcji zanurkował
Twitter podał prognozy na II kwartał 2021. Kurs akcji zanurkował. (Adobe Stock)
bDXGdXFh

"Gwałtowny wzrost, którego doświadczył Twitter zwalnia dość szybko w porównaniu z pełnym wydarzeń 2020 rokiem, gdy platforma odniosła ogromne korzyści z wyborów w USA i pandemii” – ocenia cytowany przez Reutersa Haris Anwar, starszy analityk w Investing.com.

Całkowite przychody w I kwartale 2021 roku wyniosły 1,04 miliarda dolarów, co oznacza wzrost o 28proc. rok do roku. Przychody z reklam wyniosły 899 mln dolarów - o 32 proc. więcej rok do roku.

bDXGdXFj

Twitter podał w czwartek wieczorem, że w II kwartale spodziewa się przychodów w przedziale od 980 mln do 1,08 mld dolarów, czyli nieco niższych, niż szacowali analitycy

Zobacz także: Podatek od smartfona. Łepkowska: To niewielkie pieniądze, nie lamentujmy

Ponadto amerykański gigant zapowiedział, że koszty i wydatki mogą się zwiększyć, a wzrost liczby użytkowników może spowolnić, ponieważ przyrost zaobserwowany podczas pandemii koronawirusa słabnie.

bDXGdXFp

Twitter odnotował 199 mln aktywnych użytkowników dziennie, co oznacza wzrost o 20 proc. rok do roku, wynika z danych FactSet.

Po najnowszych prognozach podanych po zakończeniu czwartkowej sesji na Wall Street kurs akcji Twittera spadł w handlu pozasesyjnym o 11 proc. W piątek przed otwarciem sesji w USA nadal spada o ok. 12 proc

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDXGdXFK
Źródło:
Reuters
KOMENTARZE
(3)
podatnik
2 dni temu
Bernard Madoff nie żyje. Zmarł w środę w więzieniu stanowym w amerykańskiej Karolinie Północnej gdzie odsiadywał wyrok 150 lat więzienia za sprzeniewierzenie 65 mld cudzych dolarów. Od złapania do wsadzenia 7 miesięcy Panie ZIOBRO? Kiedy wolne miejsce po nim zajmie cztero-nazwiskowy i tyluż paszportowy za nie rozliczenie się z Akcjonariuszami Elektrimu?
niech
3 dni temu
odblokują pomarańczową twarz
mocarz
4 dni temu
zablokowaliście Trumpa to macie
bDXGdXFL