Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Jacek Frączyk
|
aktualizacja

TXM zwija nierentowne sklepy. Upadek dyskontów w Rumunii

32
Podziel się:

Kiedyś prężnie rozwijający się dyskont odzieżowy, teraz ratuje się przed upadłością. Sklepy TXM w Rumunii ogłosiły upadłość.

TXM zwija sieć za granicami Polski
TXM zwija sieć za granicami Polski (Materiały prasowe, txm)

Adesso TXM Romania S.r.l., spółka zależna TXM w restrukturyzacji, złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości - podał TXM.

- Zakończenie działalności na rynku rumuńskim jest elementem planu restrukturyzacji spółki - podaje spółka.

"W 2018 r. na poziomie EBITDA II (wynik gotówkowy na sklepach pomniejszony o koszty pośrednie związane z logistyką i marketingiem) na podstawie skonsolidowanego sprawozdania Grupy TXM na działalności w Rumunii poniesiona została strata w wysokości ok. 7 000 tys. zł. W związku z tym działalność tą należało wyeliminować, gdyż powodowała niepotrzebny wypływ gotówki, a także przynosiła straty" - napisano w komunikacie.

Kryzys w TXM zaczął się w 2017 roku, gdy ówczesny zarząd postanowił własnymi siłami dokończyć system informatyczny, wspomagający zarządzanie. To wywróciło cały schemat dostaw do sklepów. Od tamtej porty spółka się nie podniosła i wciąż miała problemy a to z zapasami, a to z dostępnością towarów.

Zobacz też: Pomysł na biznes: Personalizacja obuwia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(32)
ZnamSię
5 lata temu
W Polsce też zwijają interes. Bankrut i tyle na temat.
Chińczyk Pols...
5 lata temu
Co w tym dziwnego. Tak tanio, że aż tak tandetnie. Nikt tego nie chciał.
Neva
5 lata temu
I bardzo dobrze bo takiego syfu jak tam, to chyba już nigdzie nie sprzedawali.
ant
5 lata temu
Nazwa TXM jest podobna do TK Maxx. Jak tu byc rozpoznawalnym.
Młody
5 lata temu
Dobra odzież tylko na zachodzie a cena niższa niż w Polsce. Te same modele ale nie ta sama jakość. Najlepiej widać to na obuwiu i t-shortach przez kurtki i spodnie. Te same modele często są droższe nawet o 50% a już nowości trafiają do nas nawet po dwóch latach gdzie na zachodzie moda już mija. To samo sprzęt agd. Dostajemy sprzęt 3klasy a jak dobrze trafimy to 2klasa. Sprzęt pierwszej klasy można znaleźć może trzydziestu sklepach w Polsce ale nie są to markety czy sieciowe sklepy. Nawet samochody które kupujemy w salonach nie mają tych samych części. Jesteśmy oszukiwanie i okradanie przez zachód na każdym kroku. Polacy zaczynają kupować żywność w Niemczech bo jest tańsza i lepszej jakości. Nawet parkiet z Barlinka taniej możemy kupić w Szwecji czy Norwegii. Kawa Tchibo w Niemczech 50% taniej. Nawet cena filiżanki kawy na polskim lotnisku jest 30-40% droższa niż w Anglii, Skandynawii, Włoszech czy Hiszpanii. Rachunki za energię, wodę większe niż w bogatych krajach. Zachód zagarnoł kraje Europy środków wschodniej i z ludzi ma tania siłę robocza a z ich wypłat utrzymuje niskie ceny w swoich krajach. A to wszystko dzięki Wałęsie, Geremkowi, Balcerowiczowi, Olszewskiemu, Kwasniewskimu, Milerowi, Bieleckiemu, Tuskowi, Kaczyńskim, Mazowieckiemu, i setka innych polityków, sędziów, komorników, syndykow, prokuratorów, pseudo biznesmenów kluczyków i gudzowatych, dziennikarzy i byłym wojskowym i agentom służb. Jesteśmy w ręku mafii od 40lat dokładnie od 79roku. Upadek komunizmu to fikcja tak jak okrągły stół. Kto z obecnych przy okrągłym stole ma majątek mniejszy niż 10mln złotych? NIKT. Kto ma taki majątek z ludzi solidarności którzy walczyli na ulicach. PEWNIE NIKT.
...
Następna strona