Notowania

energetyka
14.02.2020 17:39

Udział Energi w stracie PGG obniży wynik netto, bez wpływu na EBITDA

Udział Energi w stracie netto Polskiej Grupy Górniczej (PGG) za 2019 r. w kwocie -65 mln zł obniży skonsolidowany zysk netto bez wpływu na EBITDA, podała Energa.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Zarząd Energa SA [...] powziął informację o rozpoznaniu przez Polską Grupę Górniczą S.A. odpisu aktualizującego wartość posiadanych aktywów trwałych. W efekcie powyższego PGG w 2019 roku zanotowało stratę" - czytamy w komunikacie.

Wynik PGG jest ujmowany w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym Energi metodą praw własności, w związku z czym udział Energi w powyższej stracie netto wyniesie -65 mln zł, podano także.

"Powyższe zdarzenie ma charakter niegotówkowy. Pogorszy ono wynik netto Grupy Energa za 2019 rok bez wpływu na wynik EBITDA" - czytamy dalej.

Dane finansowe mogą ulec zmianie w ostatecznym skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym Grupy Energa za 2019 r., zastrzeżono.

Grupa Energa jest trzecim największym operatorem systemu dystrybucyjnego w zakresie dostarczanej energii i trzecim największym sprzedawcą energii elektrycznej do odbiorców końcowych. Całkowita zainstalowana moc wytwórcza w elektrowniach grupy wynosi ok. 1,34 GW.

Tagi: energetyka, górnictwo, hutnictwo, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz