Notowania

budownictwo
07.10.2019 17:06

Unibep wybuduje budynek mieszkalny w Warszawie za 98,8 mln zł netto

Unibep podpisał z YIT Development umowę na realizację w systemie generalnego wykonawstwa inwestycji mieszkaniowej przy ulicy Nałęczowskiej w Warszawie, podała spółka. Łączne wynagrodzenie Unibepu wynosi 98,8 mln zł netto.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Przedmiotem umowy jest realizacja budynku mieszkalnego wielorodzinnego z usługami i garażem podziemnym oraz infrastrukturą techniczną i infrastrukturą drogową. W budynku o wysokości 11 kondygnacji nadziemnych znajdzie się 281 lokali mieszkalnych, 12 lokali usługowych oraz 342 stanowiska parkingowe w garażu podziemnym. Przedmiot umowy został podzielony na I i II etap w celu określenia zakresu rzeczowo-finansowego Inwestycji oraz wydzielenia robót budowlanych, które emitent wykona tylko w razie spełnienia się warunku umownego" - czytamy w komunikacie.

Łączne wynagrodzenie Unibepu za wykonanie inwestycji wynosi 98,8 mln zł netto, z czego wartość prac wykonywanych w ramach etapu I wynosi ok. 10,1 mln zł netto, podano także.

"Termin realizacji Inwestycji wynosi 25 miesięcy od rozpoczęcia robót, przy czym realizacja etapu I rozpocznie się w ciągu 7 dni od podpisania umowy" - czytamy dalej.

Grupa Unibep działa w segmentach budownictwa mieszkaniowego, przemysłowego, użyteczności publicznej, sportowego i modułowego. Prowadzi działalność w Polsce, Skandynawii i w Europie Wschodniej. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1,66 mld zł w 2018 r. Spółka jest notowana na GPW od 2008 r.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz