Notowania

handel detaliczny
17.01.2020 12:04

Unimot chce mieć min. 80 stacji Avia na koniec 2020 roku

Liczba stacji Avia w Polsce na koniec 2020 roku powinna wynieść minimum 80 placówek, poinformował ISBnews prezes spółki Adam Sikorski. Wcześniej w strategii na lata 2018-2023 Unimot przewidywał, że na koniec 2020 roku sieć Avia będzie liczyła 100 stacji.

Podziel się
Dodaj komentarz

Na koniec 2019 roku liczba stacji Avia wyniosła łącznie 50 placówek, wliczając obiekty z podpisanymi umowami, do których Unimot już dostarczał paliwa, ale które jeszcze nie działały w barwach Avia.

"Stacji z szyldem Avia było nieco mniej, ale zakładam, że do końca stycznia placówki, z którymi mamy podpisane umowy i do których już dostarczamy paliwa, będą działać w pełnych barwach Avia" - powiedział Sikorski w rozmowie z ISBnews.

"To trochę mniej niż pierwotnie zakładaliśmy, ale skupiliśmy się w minionym roku na zmianach w zespole zarządzającym rozwojem sieci, a także dopracowaniu koncepcji sklepu, w związku z obecną tendencją przenoszenia ciężaru z samych paliw na produkty i usługi pozapaliwowe. Ponadto, koncentrowaliśmy się na najbardziej efektywnych lokalizacjach" - dodał.

Jak zastrzegł prezes, w 2019 roku dwie stacje 'wypadły' także z sieci Avia, ze względu na niespełnianie standardów.

"Najbardziej jednak cieszą mnie perspektywy na 2020 rok. Zakładam, że na koniec roku będziemy mieli minimum 80 stacji, przy czym będą to placówki w dobrych lokalizacjach, sprzedające zadowalające wolumeny" - podkreślił Sikorski.

Według niego przeciętne nakłady inwestycyjne, jakie ponosi Unimot na jedną stację Avia - mimo że są to w zdecydowanej większości placówki franczyzowe - to 150-200 tys. zł.

"W 2020 roku te nakłady mogą nawet nieco wzrosnąć, właśnie ze względu na większy nacisk na kącik kawowy i wyposażenie sklepu" - zaznaczył.

Szef Unimotu zapewnił, że określony w strategii spółki długofalowy cel osiągnięcia 200 stacji Avia na koniec 2023 roku, choć może dziś wydawać się ambitny, jest wciąż w pełni do osiągnięcia.

"Na chwilę obecną nie planujemy go korygować" - podsumował.

Unimot specjalizuje się w obrocie olejem napędowym, biopaliwami, gazem płynnym (LPG), gazem ziemnym (w tym LNG) oraz energią elektryczną. Jako członek międzynarodowego stowarzyszenia Avia International, od 2017 roku rozwija w Polsce sieć stacji paliw pod marką Avia. W marcu 2017 r. spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW po przejściu z NewConnect. Spółka miała 3,4 mld zł skonsolidowanych przychodów w 2018 r.

Piotr Apanowicz

Tagi: handel detaliczny, chemia, farmacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz