Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Unimot jest zainteresowany rozmowami ws. przejęcia stacji paliw Tesco w Polsce

0
Podziel się:

Unimot jest zainteresowany rozmowami w sprawie przejęcia stacji paliw dotychczas należących do Tesco w Polsce, poinformował prezes Adam Sikorski.

Unimot jest zainteresowany rozmowami ws. przejęcia stacji paliw Tesco w Polsce
bEEyngOd

"To przejęcie Tesco przez Netto nie ma jeszcze wszystkich zgód, słyszymy, że to będzie przyszły rok. Oczywiście na wszystkie tego typu transakcje, które się na rynku pojawiają patrzymy. Na pewno przynajmniej będziemy chcieli być przy stole i rozmawiać na ten temat. Śledzimy ten proces" - powiedział Sikorski podczas telekonferencji.

W czerwcu br. Salling Group - duńska grupa detaliczna, będąca właścicielem Netto Polska - zawarła umowę z brytyjskim detalistą Tesco w sprawie przejęcia polskiej działalności.

Unimot specjalizuje się w obrocie olejem napędowym, biopaliwami, gazem płynnym (LPG), gazem ziemnym (w tym LNG) oraz energią elektryczną. Jako członek międzynarodowego stowarzyszenia Avia International, od 2017 roku rozwija w Polsce sieć stacji paliw pod marką Avia. W marcu 2017 r. spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW po przejściu z NewConnect. Spółka miała 4,45 mld zł skonsolidowanych przychodów w 2019 r.

bEEyngOG
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)