Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
handel detaliczny
29.04.2020 11:30

Unimot nie zdecydował się na razie na obniżkę wynagrodzeń pracowników

Unimot uznał, że na razie nie ma podstaw do wdrażania drugiego etapu działań antykryzysowych, polegającego na obniżeniu wynagrodzeń pracowników w grupie kapitałowej, poinformował prezes Adam Sikorski. Po raz kolejny spółka przeanalizuje sytuację pod tym kątem pod koniec maja.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Uznaliśmy, że nie skorzystamy na dziś z instrumentu obniżenia wynagrodzeń, bo nie ma ku temu żadnych podstaw. Przesuwamy tę możliwość na kolejny miesiąc, po raz kolejny decyzję w tej sprawie podejmiemy pod koniec maja" - powiedział Sikorski w trakcie telekonferencji.

Jak podkreślił, grupa zrealizowała już większość z zapowiedzianych 3,2 mln zł w skali roku oszczędności związanych z kosztami nie dotyczącymi wynagrodzeń.

"Ponadto zidentyfikowaliśmy dodatkowe oszczędności w wysokości ok. 1,7 mln zł w ujęciu rocznym, więc w sumie mamy już blisko 5 mln zł oszczędności" - dodał prezes.

Unimot specjalizuje się w obrocie olejem napędowym, biopaliwami, gazem płynnym (LPG), gazem ziemnym (w tym LNG) oraz energią elektryczną. Jako członek międzynarodowego stowarzyszenia Avia International, od 2017 roku rozwija w Polsce sieć stacji paliw pod marką Avia. W marcu 2017 r. spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW po przejściu z NewConnect. Spółka miała 4,45 mld zł skonsolidowanych przychodów w 2019 r.

Tagi: handel detaliczny, chemia, farmacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz