Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rynek spożywczy
23.03.2020 12:26

United Beverages wnioskuje do UOKiK ws. przejęcia Distribev Orbico

United Beverages złożyło wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) w sprawie przejęcia kontroli nad Distribev Orbico, podał Urząd.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wniosek wpłynął 18 marca br., sprawa jest w toku.

"Zgłoszenie dotyczy zamiaru przejęcia przez United Beverages S.A. z siedzibą w Toruniu kontroli nad spółką Distribev Orbico Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, poprzez nabycie od spółki Orbico d.o.o. z siedzibą w Zagrzebiu, Chorwacja 80% udziałów dających prawo do sprawowania kontroli nad tą spółką (koncentracja w rozumieniu art. 13 ust. 2 pkt 2 ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów)" - czytamy w komunikacie.

United Beverages jest spółką w grupie kapitałowej, bezpośrednio kontrolowaną przez W.C. Holdings Ltd. Grupa kapitałowa, w której skład wchodzi United Beverages S.A., obejmuje grupę spółek kontrolowanych przez osobę fizyczną, tj. Williama Vernona Careya, która koncentruje swoją działalność na hurtowej sprzedaży napojów alkoholowych i bezalkoholowych.

Grupa kapitałowa, w której skład wchodzi spółka Distribev Orbico, obejmuje grupę spółek kontrolowanych przez osobę fizyczną, tj. Branko Roglića. Spółka Distribev Orbico bezpośrednio kontrolowana jest przez spółkę Orbico d.o.o. z siedzibą w Zagrzebiu, Chorwacja. Grupa kapitałowa prowadzi działalność w zakresie dystrybucji produktów spożywczych, chemii gospodarczej, chemii profesjonalnej, małego AGD, kosmetyków, artykułów do pielęgnacji ciała oraz zabawek.

Analiza rynku sporządzana przez zgłaszającego zdaje się wskazywać, że koncentracja nie spowoduje żadnych negatywnych skutków dla rynku, w tym konkurentów, kontrahentów i konsumentów, podsumowano.

Tagi: rynek spożywczy, handel detaliczny, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz