Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

URE: Cena energii na rynku konkurencyjnym wyniosła 213,60 zł/MWh w III kw.

1
Podziel się

Warszawa, 15.10.2019 (ISBnews) - Średnia cena energii elektrycznej na rynku konkurencyjnym wyniosła 213,60 zł/MWh w III kwartale 2019 r., podał Urząd Regulacji Energetyki (URE).

URE: Cena energii na rynku konkurencyjnym wyniosła 213,60 zł/MWh w III kw.
bDyCNoFx

W II kwartale 2019 r. cena sprzedaży energii elektrycznej na rynku konkurencyjnym wynosiła 247,21 zł/MWh.

"Jednocześnie zwracam uwagę, że istotny wpływ na poziom tej ceny miały kontrakty zawierane z dużym (rocznym, dwuletnim) wyprzedzeniem czasowym. W konsekwencji ww. przedstawiona cena może nie odzwierciedlać aktualnych warunków rynkowych" - podał prezes URE, cytowany w komunikacie.

URE podał także, że cenę obliczono na podstawie danych przekazanych przez wytwórców i obejmujących sprzedaż energii elektrycznej pochodzącej z własnej produkcji w III kwartale 2019 r., o łącznym wolumenie 9,79 TWh. Cena nie uwzględnia podatków (VAT, akcyza), opłat niezwiązanych z ilością sprzedanej energii elektrycznej oraz zobowiązań związanych ze świadectwami pochodzenia.

bDyCNoFz
bDyCNoGa
energetyka
giełda
wiadomości
KOMENTARZE
(1)
Schab
rok temu
Jakby dali możliwość bycia każdemu gospodarstwu prosumentem, to obyłoby się bez atomu. Planujemy budowę atomu, jak w ogóle do tego dojdzie to rozwinięte państwa będą już całkowicie na OZE.