Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

URE: Dotychczasowi klienci E2 Energia zostaną objęci sprzedażą rezerwową

0
Podziel się:

E2 Energia, działająca na polskim rynku obrotu energią i paliw gazowych, poinformowała o zaprzestaniu sprzedaży od 5 czerwca 2020 r. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, klienci końcowi tej spółki zostaną objęci systemem sprzedaży rezerwowej, podał Urząd Regulacji Energetyki (URE).

URE: Dotychczasowi klienci E2 Energia zostaną objęci sprzedażą rezerwową

"Obowiązujące w Polsce rozwiązania systemowe gwarantują odbiorcom, że utrata dotychczasowego sprzedawcy nie oznacza utraty ciągłości dostaw energii lub gazu. Energię elektryczną lub paliwa gazowe dostarczy w takiej sytuacji sprzedawca rezerwowy. Gwarantuje to umowa sprzedaży rezerwowej lub umowa kompleksowa" - czytamy w komunikacie.

Dotychczasowi klienci firmy E2 Energia nie muszą podejmować żadnych działań w związku z sytuacją dotychczasowego dostawcy. Sprzedaż rezerwowa zostanie uruchomiona przez dystrybutora, który automatycznie przełączy klientów na usługi sprzedawcy rezerwowego wskazanego przez odbiorców w umowie.

"Jeśli natomiast w umowie nie został wskazany taki sprzedawca, jego funkcję na rynku gazu dla odbiorców przyłączonych do sieci Polskiej Spółki Gazownictwa będzie pełnił PGNiG Obrót Detaliczny, a na rynku energii tzw. sprzedawca z urzędu" - przypomniano.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)