Notowania

budownictwo
15.05.2019 10:28

Victoria Dom osiągnęła 45 mln zł zysku netto w 2018 r., wzrost o 19% r/r

Victoria Dom osiągnęła 239 mln zł przychodów (wzrost o 3% r/r), 55,3 mln zł zysku operacyjnego (wzrost o ok. 2% r/r) oraz 45 mln zł zysku netto (wzrost o 19% r/r) w 2018 r., podała spółka. To rekordowe wyniki w historii spółki, podkreślono.

Podziel się
Dodaj komentarz

Na osiągnięte wyniki wpływ miało zakończenie realizacji 7 inwestycji: Osiedle Classic V i VI, Viva Garden V i VI, Mieszko I, Ursus Factory oraz Przystanek Praga, podano.

"Osiągnięte w minionym roku wyniki oceniamy jako bardzo dobre. Uzyskaliśmy nowe rekordowe poziomy przedsprzedaży mieszkań, co dodatkowo na tle rynku, odczuwającego w minionym roku lekkie spowolnienie, jest zdarzeniem wyjątkowym. Duży wzrost przychodów i dalszy wzrost wyników zakładamy w 2019 r. Cały czas realizujemy ponadprzeciętny w branży poziom zwrotu z kapitału oraz rentowności netto. Systematyczną poprawę wyników realizujemy na przestrzeni wielu lat. Duży wzrost sprzedaży oraz zysku netto w minionych trzech latach jest rezultatem znacznego rozszerzenia oferty i dynamicznej sprzedaży tych projektów. Wykorzystujemy w ten sposób dobrą koniunkturę na warszawskim rynku mieszkaniowym wprowadzając projekty na terenie Białołęki, Woli, Targówka, Pragi Południe, Ochoty, Bemowa oraz Ursusa" - powiedział wiceprezes Waldemar Wasiluk, cytowany w komunikacie.

Victoria Dom ze sprzedażą 1 055 mieszkań w 2018 r. w rankingu redNet umocniła się na 3. miejscu wśród największych warszawskich firm deweloperskich, przekraczając po raz pierwszy poziom 1000 umów deweloperskich. Jako jedna z niewielu spółek osiągnęła w ubiegłym roku wzrost skali działalności, zwiększając tym samym udział w rynku z 3,2% do 4,6%, podsumowano.

Victoria Dom jest deweloperem mieszkaniowym działającym na rynku warszawskim. W 2018 roku spółka zakontraktowała 1 055 mieszkań.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz