Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budownictwo
31.07.2020 15:32

Victoria Dom złożyła do KNF prospekt dot. emisji obligacji o wart. do 200 mln zł

Victoria Dom złożyła do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) prospekt emisyjny dotyczący publicznej emisji obligacji o łącznej wartości do 200 mln zł, podała spółka. Victoria Dom zakłada, że ze sprzedażą pierwszej transzy papierów korporacyjnych wystartuje pod koniec III lub na początku IV kwartału br.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Liczymy, że z publiczną emisją pierwszej transzy obligacji korporacyjnych będziemy mogli wyjść na rynek pod koniec trzeciego lub na początku czwartego kwartału. Środki pozyskiwane ze sprzedaży papierów korporacyjnych będziemy przeznaczać na finansowanie budowy

bieżących inwestycji, zakup nowych gruntów oraz zasilenie kapitału obrotowego" - powiedział wiceprezes Waldemar Wasiluk, cytowany w komunikacie.

Partnerem finansowym i oferującym obligacje jest Michael / Ström Dom Maklerski.

"Widzimy rosnące zainteresowanie zakupem mieszkań, z przeznaczeniem zarówno na własne cele mieszkaniowe oraz pod wynajem. Inwestowanie w nieruchomości jest postrzegane jako bezpieczne i rentowne lokowanie środków finansowych. Jednocześnie jest również duże zapotrzebowanie na produkty finansowe oferowane przez spółki o solidnym standingu finansowym. Potwierdzeniem może być sukces naszej ostatniej emisji obligacji przeprowadzonej na podstawie memorandum informacyjnego, która zakończyła się ze sporą nadsubskrypcją" - dodał Wasiluk.

Jak podkreślił, Victoria Dom utrzymuje bogaty bank ziemi, na którym może realizować inwestycje deweloperskie przez co najmniej kolejnych kilka lat.

"Obecnie realizowana przez nas sprzedaż jest na satysfakcjonującym poziomie. Pod koniec roku zamierzamy wprowadzić do oferty kilka nowych projektów. Systematycznie uzupełniamy także nasz portfel gruntów" - podsumował wiceprezes.

Victoria Dom jest deweloperem mieszkaniowym działającym na rynku warszawskim.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz