Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. DSZ
|
aktualizacja

W poniedziałek Rosję czeka prawdziwy test. Giełda ma działać w sposób "normalny"

Podziel się:

Moskiewska giełda wznowi w poniedziałek 28 marca handel akcjami i obligacjami w normalnym zakresie - przekazała agencja Reutera, powołując się na bank centralny Rosji.

W poniedziałek Rosję czeka prawdziwy test. Giełda ma działać w sposób "normalny"
Media: w poniedziałek giełda w Moskwie wznowi normalny handel akcjami i obligacjami (Getty Images, Andrey Rudakov)

Jak podała agencja, bank centralny Rosji poinformował w sobotę, że moskiewska giełda wznowi w poniedziałek handel akcjami i obligacjami "w trybie normalnym". Dodano, że obrót będzie się odbywać od godz. 9.50 do 13.50 czasu moskiewskiego (7.50-11.50 czasu polskiego).

Rosyjska giełda startuje w poniedziałek

Po prawie miesiącu przerwy w czwartek moskiewska giełda wznowiła działalność w ograniczonym zakresie. Dozwolono na obrót akcjami 33 z 50 spółek, które wchodzą w skład moskiewskiego indeksu MOEX, w tym m.in. Aerofłotu, Gazpromu i Rosneftu. Akcji nie mogą zbywać cudzoziemcy, co wynika z regulacji nałożonych w odpowiedzi na sankcje Zachodu; zakazano też krótkiej sprzedaży.

Ostatnim pełnym dniem obrotów na moskiewskiej giełdzie był 25 lutego. Dzień wcześniej MOEX spadł o 33 proc., po tym jak rosyjskie wojska dokonały inwazji na Ukrainę.

Rosyjska inwazja na Ukrainę trwa od 24 lutego. W związku z rosyjską napaścią na Ukrainę wiele państw i przedsiębiorstw na świecie nałożyło na Rosję sankcje gospodarcze i polityczne. Działalność w Rosji wstrzymało też szereg międzynarodowych koncernów - m.in. marki technologiczne, samochodowe, odzieżowe.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl