Notowania

budownictwo
30.09.2019 09:41

Warimpex i UBM sfinalizowały sprzedaż hoteli pod Paryżem za ok. 118 mln euro

Warimpex Finanz- und Beteiligungs sprzedała hotele Vienna House Dream Castle i Vienna House Magic Circus w pobliżu Disneylandu pod Paryżem spółce joint venture, w której po połowie udziałów posiadają brytyjska Private Equity Fondsmanager Benson Elliot Capital Management i Schroder Real Estate Hotels (wcześniej Algonquin), podał Warimpex. Warimpex i UBM wspólnie zrealizowały te hotele w ramach przedsięwzięcia joint venture, w której każda ze spółek posiadała po 50% udziałów. Uzyskana cena sprzedaży wyniosła blisko 118 mln euro.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Oba hotele w ostatnich latach doskonale się rozwijały i budziły duże zainteresowanie wśród inwestorów, a więc nadszedł ten właściwy moment na sprzedaż naszych udziałów. Spółka Warimpex zajmowała przez wiele lat dobrą pozycję na rynku francuskim. Obecnie weryfikujemy kolejne przyszłe projekty we Francji. Przychód z tej transakcji przeznaczymy w pierwszej kolejności na realizację bieżących projektów deweloperskich - takich, jak nasz nowy hotel w Darmstadt w Niemczech, do którego rewitalizacji przystąpimy w przyszłym roku bez przerywania bieżącej działalności hotelu, czy też kolejne projekty biurowe w Krakowie, Białymstoku i Petersburgu" - powiedział prezes Franz Jurkowitsch, cytowany w komunikacie.

Transakcja została po raz pierwszy ogłoszona w sierpniu 2019 roku i wówczas podlegała jeszcze zastrzeżeniom zwykłych warunków obowiązujących we Francji dla tego typu transakcji - w szczególności należało uzyskać pozytywny wynik procesu konsultacji z pracownikami. Obecnie warunki te zostały spełnione i 27 września nastąpiła finalizacja transakcji, wyjaśniono.

Hotele Dream Castle i Magic Circus zostały zrealizowane przez Warimpex wspólnie ze spółką UBM Development AG. Te dwa czterogwiazdkowe hotele, położone w niewielkiej odległości od parku rozrywki Disneyland Paris posiadają łącznie blisko 800 pokoi i ponad 1 200 m2 powierzchni konferencyjnej.

Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG to spółka dewelopersko-inwestycyjna z siedzibą w Wiedniu, notowana na giełdach w Wiedniu i w Warszawie. Jej podstawowa działalność skupia się na budowie i prowadzeniu hoteli i nieruchomości biurowych w Europie Środkowej i Wschodniej.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz