Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rynek spożywczy
09.03.2020 10:20

Wasz Sklep Spar ma 210 sklepów w sieci, w kwietniu ruszy kolejny magazyn 

Sieć zarządzana przez Wasz Sklep Spar - należącego do Spar Group wyłącznego operatora licencji Spar na terenie Polski - przekroczyła 210 placówek, podała spółka. 15 kwietnia ruszy kolejny magazyn na południu Polski.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Będziemy obecnie koncentrować się na stworzeniu jak najlepszych warunków działania dla naszych partnerów detalicznych. Rozbudowujemy system dystrybucji i planujemy systematyczne akcje marketingowe. Naszym priorytetem będzie przede wszystkim wsparcie sprzedaży w sklepach" - powiedział dyrektor zarządzający, członek zarządu Wasz Sklep Spar Tomasz Syller, cytowany w komunikacie.

Wasz Sklep Spar zakłada, że do sieci rocznie będzie dołączać przynajmniej 50 nowych sklepów. Tym samym w ciągu czterech lat sieć obejmie ponad 400 placówek. Będą one zaopatrywane z dwóch, a docelowo trzech, rozbudowanych centrów dystrybucyjnych w całej Polsce. Sieć planuje wspierać detalistów także w obszarze działań promocyjnych i marketingowych oraz produktami marki własnej.

"Wprowadzamy do oferty produkty marki własnej Spar, która będzie z całą pewnością jednym z atutów sprzedażowych. Zgodnie z najnowszymi trendami - w ramach marki własnej będziemy silnie rozbudowywać dział EKO i BIO. Sądzimy, że w ten sposób wychodzimy naprzeciwko wymaganiom polskich konsumentów, oczekujących produktów wysokiej jakości. Dostępna będzie między innymi gazetka promocyjna w cyklu cotygodniowym, przeprowadzimy akcję billboardową i zaczniemy dystrybucję produktów marki własnej" - powiedzial także Syller.

Wasz Sklep Spar rozpoczął już współpracę z Omni Global Sourcing Solutions Inc. oraz Daymon Worldwide Inc. Celem współpracy ze strategicznymi partnerami jest pozyskiwanie produktów i wdrażanie marki własnej. W systemie logistycznym sieci jest dostępnych ponad 7 500 produktów od prawie 500 dostawców, podano.

W październiku 2019 r. Spar Group sfinalizował umowę przeniesienia własności udziałów spółki Grupa Piotr i Paweł sp. z o.o. Tym samym zrealizowane zostały założenia planu inwestycyjnego i wykonano decyzję UOKiK w sprawie koncentracji sieci. Sklepy Piotr i Paweł będą systematycznie zmieniać logo na Spar.

The Spar Group Ltd. jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Johannesburgu w RPA.

Tagi: rynek spożywczy, handel detaliczny, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz