Notowania

giełda
21.02.2019 13:05

WeWork otworzył w Warszawie pierwsze lokalizacje w Europie Środkowo-Wschodniej

WeWork oficjalnie otworzył swoją pierwszą lokalizację w Warszawie, a zarazem w Europie Środkowo-Wschodniej, podała spółka. WeWork działa w 26 krajach i łączy w sumie 400 000 członków społeczności na całym świecie.

Podziel się
Dodaj komentarz

"WeWork w Warszawie rozpoczął działalność już jakiś czas przed oficjalnym otwarciem - przy Kruczej 50 można pracować już od grudnia 2018, z kolei przestrzeń przy Grzybowskiej 62 działa od stycznia 2019. W obu lokalizacjach współpracuje ze sobą na co dzień blisko 2 000 stałych członków społeczności. Przestrzeń WeWork w Warszawie dzielą ze sobą zarówno działy korporacji, jak i międzynarodowe, polskie firmy MŚP oraz startupy" - czytamy w komunikacie.

Z raportu WeWork Economic Impact 2018 wynika, że obecność WeWork podwójnie stymuluje rozwój ekonomiczny nowych miast. Każdy z 10 000 członków społeczności WeWork generuje zatrudnienie kolejnych 10 000 osób współpracujących pośrednio lub bezpośrednio na zewnątrz - m.in. w dziedzinach doradztwa w zakresie zarządzania, usług prawnych i nieruchomości, podano również.

"Cieszymy się, że możemy dziś oficjalnie ogłosić otwarcie WeWork w Warszawie, włączyć to miasto do naszego portfolio i powitać tym samym ponad 2 000 nowych członków społeczności. Traktujemy Warszawę jako jedno z najważniejszych miast w regionie pod względem społeczności technologicznych, biznesowych i kreatywnych. Członkowie społeczności WeWork - zarówno polscy przedsiębiorcy, jak i duże międzynarodowe firmy łączą tu siły, wymieniają się pomysłami i aktywnie współpracują ze sobą. Coraz częściej docierają do nas duże firmy, których celem jest zapewnienie swoim pracownikom elastycznych warunków pracy, pozwalających na zachowanie tzw. work-life balance. Podobnie jak mniejsze firmy koncentrują się na rozwoju, korporacje chcą pozostać innowacyjne i dynamiczne oraz pielęgnować cechy dotąd kojarzone głównie ze startupami. [...] W związku z planowanym przez nas dalszym rozwojem WeWork w Warszawie mamy nadzieję, że będzie się ona dalej powiększać" - powiedział Managing Director CEE Mikhail Konoplev, cytowany w
materiale.

Firma ogłosiła także otwarcie dwóch kolejnych lokalizacji w stolicy: w Hotelu Europejskim i w Mennica Legacy Tower, które łącznie z obecnie działającymi w Warszawie zgromadzą około 5 000 członków społeczności WeWork w Polsce, podsumowano.

Założona w 2010 roku firma zatrudnia obecnie ponad 5 000 pracowników na całym świecie. Sieć WeWork obejmuje ponad 250 lokalizacji w 74 miastach na całym świecie. Z ponad 250 biur WeWork, zlokalizowanych na całym świecie korzysta ponad 240 000 członków. Z WeWork korzysta bardzo szerokie spektrum przedsiębiorstw - od niewielkich startupów po firmy takie jak Delta, IBM, KMPG, GE, Dropbox i Samsung.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz