Notowania

budownictwo
30.09.2015 16:52

AAT Sweden Holding II AB sprzedał ponad 2,39 mln akcji AAT Holding

Podziel się
Dodaj komentarz

Warszawa, 30.09.2015 (ISBnews) - AAT Sweden Holding II AB sprzedał w ofercie publicznej ponad 2,39 mln akcji spółki AAT Holding, czyli wszystkie posiadane, podała spółka w komunikacie.

"Do zmniejszenia przedmiotowego progu doszło w wyniku zbycia przez dotychczasowego akcjonariusza 2 397 536 akcji zwykłych na okaziciela serii A spółki, w ramach sprzedaży publicznej akcji, przeprowadzonej na podstawie prospektu emisyjnego spółki, zatwierdzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego w dniu 4 września 2015 roku. W wyniku sprzedaży publicznej akcji dotychczasowy akcjonariusz zbył wszystkie akcje i nie posiada już prawa głosu na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy (WZA)" - czytamy w komunikacie.

Przed ofertą publiczną akcji spółki, dotychczasowy akcjonariusz posiadał 2 397 536 akcji, stanowiących 29,97% udziału w kapitale zakładowym oraz w ogólnej liczbie wszystkich głosów na WZA spółki.

Wcześniej AAT Holding poinformował, że przydzielił wszystkie 2 397 536 akcji oferowanych w pierwszej ofercie publicznej. Wartość oferty wyniosła 57 mln zł.

Grupa AAT Holding S.A. jest liderem na rynku elektronicznych systemów zabezpieczeń w Polsce z udziałem rynkowym na poziomie 16%. Grupa produkuje systemy sygnalizacji pożarowej, systemy telewizji dozorowej oraz dostarcza nowoczesne urządzenia ochrony osób i mienia renomowanych światowych producentów. Działa w obszarze nowych technologii, a prawie 2/3 jej przychodów pochodzi ze sprzedaży własnych produktów i rozwiązań zarówno w Polsce jak i za granicą, w tym w większości z krajów Unii Europejskiej.

Przychody grupy w I półroczu 2015 wzrosły o 5,2% r/r do 78 mln zł, a skorygowany zysk netto - o 20,7% do 5,1 mln zł.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, przemysł elektrotechniczny, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz