Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

ABB uruchomiło w Warszawie Centrum Aplikacji Zrobotyzowanych

0
Podziel się:

Warszawa, 29.01.2018 (ISBnews) - ABB uruchomiło w Warszawie jedyne w Europie Centrum Aplikacji Zrobotyzowanych, poinformował prezes ABB na Polskę Paweł Łojszczyk. Centrum ma być platformą wymiany wiedzy, doświadczeń, wsparcia technologicznego i szkoleniowego i głównym ośrodkiem rozwoju aplikacji sortowania, pakowania oraz paletyzowania w grupie ABB.

ABB uruchomiło w Warszawie Centrum Aplikacji Zrobotyzowanych

"Inwestujemy ok. 100 mln zł rocznie w Polsce, a dziś otwieramy Centrum Aplikacji Zrobotyzowanych jako nasze centrum regionalne"- powiedział Łojszczyk podczas konferencji prasowej.

Obecnie ABB ma 5 centrów dotyczących pakowania włączenie z nowo otwartym centrum w Polsce.

"Mamy obszar, gdzie klient może przetestować pewne rozwiązania. U nas może zobaczyć jak ten proces może przebiegać i wybrać najbardziej efektywne rozwiązanie" - powiedział szef globalnego działu robotyki Per Vegard-Nerseth, również obecny na konferencji.

W Polsce w dziale robotyki pracuje 85 pracowników, a w samym Centrum 35 osób.

"Chcemy mieć wkrótce 200 inżynierów, obsługujących Polskę i Europę" - podsumował Łojszczyk.

ABB jest liderem w technologiach dla energetyki, robotyki i systemów napędowych, automatyki przemysłowej i sieci energetycznych, obsługującym klientów z sektora użyteczności publicznej, przemysłu oraz transportu i infrastruktury na całym świecie. Od 25 lat ABB jest obecne w Polsce, gdzie zatrudnia 4 600 osób w 11 fabrykach i 25 oddziałach. W 2016 r. ABB Polska miało ok. 3,2 mld zł obrotów.

energetyka
giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)