Notowania

rynek spożywczy
04.01.2016 09:27

Agrowill Group sprzedał spółki zarządzające gruntami za ok 6,6 mln euro

Podziel się
Dodaj komentarz

Agrowill Group zbył 100% udziałów w spółkach pośrednio zarządzających gruntami do funduszu inwestycyjnego Fixed Yield Invest Fund zarządzanego przez Synergy Finance za ok. 6,6 mln euro, podała spółka.

"Fundusz zapłacił za 100% udziałów wyemitowanymi przez siebie certyfikatami inwestycyjnymi, które na dzień transakcji miały wartość rynkową 6,6 mln euro. Spółki kontrolujące zostały zbyte łącznie z zobowiązaniami finansowymi o wartości 15,3 mln euro" - czytamy w komunikacie.

Spółki będące przedmiotem transakcji pośrednio zarządzają 6,4 tys. hektarami gruntów o łącznej wartości rynkowej 24 mln euro.

"Zbycie spółek zależnych do funduszu inwestycyjnego pozwala spółce oddzielić działalność zarządzania gruntami i administracyjną od działalności podstawowej, którą jest rolnictwo, uprawa grzybów i hodowla bydła" - czytamy dalej.

Agrowill Group AB to jedna z największych na Litwie grup inwestujących w rolnictwo. Spółki należące do grupy zajmują się produkcją i sprzedażą płodów rolnych, kontrolując i użytkując 30 tys. hektarów gruntów rolnych na Litwie (własnych i dzierżawionych).

Tagi: rynek spożywczy, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz