Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
górnictwo
09.08.2016 16:06

Akcje JSW mocno w górę. Decyzja w sprawie kopalni Krupiński

Krupiński znajduje się w stanie trwałej nierentowności.

Podziel się
Dodaj komentarz
(JSW/Dawid Lach)

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej zdecydował o rozpoczęciu procedury przekazania Kopalni Węgla Kamiennego "Krupiński" do Spółki Restrukturyzacji Kopalń w terminie do końca stycznia 2017 roku.

"Decyzja ta została podjęta w wyniku dokonanej przez spółkę analizy, wskazującej, że KWK Krupiński znajduje się w stanie trwałej nierentowności, przeanalizowane scenariusze nie wykazują możliwości odzyskania rentowności w przyszłości" - podaje JSW.

Przekazanie ma nastąpić ze szczególnym uwzględnieniem minimalizacji kosztów funkcjonowania inwestycji i alokacji załogi oraz przy zastosowaniu mechanizmów osłonowych i restrukturyzacji zatrudnienia przewidzianych w ustawie o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego, podano także.

Po tej informacji inwestorzy rzucili się do kupowania akcji JSW. Ich kurs zyskuje we wtorek kilkanaście procent.

Obserwuj bieżące notowania JSW

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. Spółka jest notowana na GPW od 2011 r.

Tagi: górnictwo, hutnictwo, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-08-2016

TomiZrównać z ziemią tę całe fabryki młodych emerytów. A my na to musimy za....pier..Ć I podatki płacić

09-08-2016

okiCzyli im mniej górników tym wyższy kurs - rynek sam reguluje - do PIS-u to nie dociera. Chronią 37 tys górników, a doprowadzają do zwolnień tysięcy … Czytaj całość

09-08-2016

ZIRYTOWANYTo już wiadomo po co takie kolosalne inwestycje na Krupińskim. By po przekazaniu do SRK były minister Ma...ki miał wyremontowany zaplecze i mógł … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (9)