Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Akcje PA Nova z niższą ceną docelową od analityków

0
Podziel się:

Zarząd spółki podtrzymuje chęć wprowadzenia stałej polityki dywidendowej.

Akcje PA Nova z niższą ceną docelową od analityków
(Dmitriy Shironosov/Dreamstime.com)

Analitycy DM BDM, w raporcie z 22 października, obniżyli cenę docelową jednej akcji PA Nova do 19,09 zł z 20,9 zł. Nadal rekomendują kupuj.

Raport wydano przy kursie 15,2 zł, a w poniedziałek na zamknięciu za jedną akcję spółki płacono 15,77 zł.

_ Ścieżka wynikowa, jaką prezentuje obecnie PA Nova, wypada w naszych oczach bardzo pozytywnie. W I poł. 2014 spółce udało się zdecydowanie poprawić wyniki finansowe. Podtrzymania tej tendencji oczekujemy także w II poł. 2014. W tym okresie spodziewamy się rozliczenia 3-4 kontraktów budowlanych w ramach generalnego wykonawstwa. Zadowalająco wygląda również sytuacja segmentu najmu _ - napisano w raporcie.

Zdaniem analityków DM BDM, obecna wycena rynkowa jest dużo niższa od realnej wartości spółki. Przypomnieli także, że zarząd podtrzymuje chęć wprowadzenia stałej polityki dywidendowej.

_ Według naszych założeń w latach 2014-15 można oczekiwać DPS na poziomie 0,5 zł. W dłuższej perspektywie, po oddaniu Galeny (realizowana przez spółkę galeria w Jaworznie - przyp. PAP) i ewentualnej sprzedaży jednego z dużych obiektów, można oczekiwać znacznego zwiększenia dywidendy _ - dodali.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)