Notowania

nva
28.10.2014 09:15

Akcje PA Nova z niższą ceną docelową od analityków

Zarząd spółki podtrzymuje chęć wprowadzenia stałej polityki dywidendowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Dmitriy Shironosov/Dreamstime.com)

Analitycy DM BDM, w raporcie z 22 października, obniżyli cenę docelową jednej akcji PA Nova do 19,09 zł z 20,9 zł. Nadal rekomendują kupuj.

Raport wydano przy kursie 15,2 zł, a w poniedziałek na zamknięciu za jedną akcję spółki płacono 15,77 zł.

_ Ścieżka wynikowa, jaką prezentuje obecnie PA Nova, wypada w naszych oczach bardzo pozytywnie. W I poł. 2014 spółce udało się zdecydowanie poprawić wyniki finansowe. Podtrzymania tej tendencji oczekujemy także w II poł. 2014. W tym okresie spodziewamy się rozliczenia 3-4 kontraktów budowlanych w ramach generalnego wykonawstwa. Zadowalająco wygląda również sytuacja segmentu najmu _ - napisano w raporcie.

Zdaniem analityków DM BDM, obecna wycena rynkowa jest dużo niższa od realnej wartości spółki. Przypomnieli także, że zarząd podtrzymuje chęć wprowadzenia stałej polityki dywidendowej.

_ Według naszych założeń w latach 2014-15 można oczekiwać DPS na poziomie 0,5 zł. W dłuższej perspektywie, po oddaniu Galeny (realizowana przez spółkę galeria w Jaworznie - przyp. PAP) i ewentualnej sprzedaży jednego z dużych obiektów, można oczekiwać znacznego zwiększenia dywidendy _ - dodali.

Tagi: nva, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz