Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Akcjonariusze Ciech zdecydują 28 I o pozyskaniu do 500 mln zł finansowania

0
Podziel się:

Warszawa, 24.12.2018 (ISBnews) - Akcjonariusze Grupy Ciech zdecydują o pozyskaniu finansowania do kwoty 500 mln zł, wynika z projektów uchwał na walne zgromadzenie zwołane na 28 stycznia 2019 r.

Akcjonariusze Ciech zdecydują 28 I o pozyskaniu do 500 mln zł finansowania

"Nadzwyczajne walne zgromadzenie spółki wyraża zgodę na pozyskanie przez spółkę lub jej spółki zależne finansowania poprzez emisje przez spółkę lub jej spółki zależne obligacji na rynkach międzynarodowych lub rynku polskim, zaciągnięcie kredytów bankowych lub w innej formie lub poprzez połączenie różnych instrumentów finansowania, w tym także poprzez refinansowanie całości lub części istniejącego zadłużenia finansowego wraz z podwyższeniem łącznej kwoty zadłużenia finansowego" - czytamy w projekcie uchwały.

Łaczna kwota dodatkowego finansowania nie przekroczy kwoty 500 000 000 zł lub równowartości tej kwoty w innych walutach, podkreślono także.

"Grupa Ciech zamierza pozyskać dodatkowe finansowanie dłużne w kwocie do 500 mln zł (lub równowartość tej kwoty w walucie). Pozyskanie finansowania umożliwi Grupie Ciech realizacje celów strategicznych określonych w Strategii Grupy Ciech na lata 2019-2021 z dnia 5 grudnia 2018 roku oraz dopasowanie struktury finansowania korporacyjnego do realizowanych inwestycji poprzez zastąpienie części finansowania krótkoterminowego finansowaniem długoterminowym" - czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Grupa Ciech jest jednym z liderów europejskiego rynku chemicznego. Jest drugim co do wielkości producentem sody kalcynowanej (używanej do produkcji szkła) w Europie i jednocześnie jedynym producentem tej substancji w Polsce. Od 2005 r. Ciech notowany jest na warszawskiej giełdzie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)