Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
handel detaliczny
27.12.2017 09:46

Akcjonariusze Esotiq & Henderson zdecydują o skupie do 20% akcji 19 stycznia

Akcjonariusze Esotiq & Henderson zdecydują na walnym zgromadzeniu, zwołanym na 19 stycznia 2018 r. o skupie nie więcej niż 20% wszystkich akcji spółki po cenie nie wyższej niż 45 zł za sztukę, wynika z projektów uchwał. 

Podziel się
Dodaj komentarz

"Łączna liczba nabywanych akcji własnych nie będzie większa niż 446 700. Łączna wartość nominalna tych akcji wynosić będzie nie więcej niż 44 670 zł, co stanowi nie więcej niż 20% kapitału zakładowego spółki, który na dzień podejmowania niniejszej uchwały wynosi 223 350 zł, przy czym łączna wartość nominalna nabytych akcji nie może przekroczyć 20% kapitału zakładowego spółki, uwzględniając w tym również wartość nominalną pozostałych akcji własnych, które nie zostały przez spółkę zbyte" - czytamy w projekcie uchwały.

Łączną maksymalną wysokość zapłaty za nabywane akcje ustala się na kwotę 21 mln zł. Powyższa kwota obejmuje cenę zapłaty za nabywane akcje oraz koszty nabycia. Cena, za którą spółka będzie nabywać akcje własne nie może być wyższa niż 45 zł, ani niższa niż 0,10 zł, podano dalej.

"Nabyte przez spółkę akcje własne będą mogły zostać przeznaczone do:

1) zaoferowania akcji własnych spółki do nabycia pracownikom lub osobom, które były zatrudnione w spółce lub spółce z nią powiązanej przez okres co najmniej trzech lat,

2) realizacji programu opcji menedżerskich,

3) umorzenia akcji własnych spółki i obniżenia kapitału zakładowego spółki,

4) dalszej odsprzedaży akcji własnych spółki,

5) wydania akcji własnych spółki w zamian za akcje spółki przejmowanej lub w zamian za udziały spółki przejmowanej,

6) ustanowienia zastawu na akcjach własnych spółki na zabezpieczenie zobowiązań zaciągniętych przez spółkę" - czytamy także.

Upoważnienie zarządu do nabywania akcji własnych obejmuje okres od dnia walnego zgromadzenia tj. 19 stycznia 2018 r. do 31 grudnia 2022 r., nie dłużej jednak niż do wyczerpania środków przeznaczonych na nabycie akcji.

Esotiq & Henderson to przedsiębiorstwo zajmujące się projektowaniem, produkcją i sprzedażą produktów odzieżowych i kosmetycznych. W lipcu 2015 r. spółka przeniosła się na rynek główny GPW z NewConnect, na którym była notowana od czerwca 2011 r.

Tagi: handel detaliczny, przemysł elektrotechniczny, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz