Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Akcjonariusze J.W. Construction zdecydują 16 VIII o skupie akcji własnych

Akcjonariusze J.W. Construction zdecydują 16 VIII o skupie akcji własnych

Akcjonariusze J.W. Construction zdecydują podczas nadzwyczajnego walnego, zaplanowanego na 16 sierpnia o przeznaczeniu kwoty do 10 mln zł na skup akcji własnych w celu umorzenia, poinformowała spółka w projektach uchwał.

"Upoważnia się zarząd do nabycia w pełni pokrytych akcji własnych spółki w celu ich późniejszego umorzenia, na następujących warunkach : Łączna kwota, która może zostać przeznaczona przez spółkę na nabycie akcji własnych, wraz z kosztami ich nabycia, wyniesienie nie więcej niż 10 000 000,00 zł" - czytamy w projekcie uchwały.
 
Upoważnienie dla zarządu do nabywania akcji ma zostać udzielona na okres od dnia podjęcia niniejszej uchwały do wyczerpania środków przeznaczonych na  nabycie akcji własnych, podano także.
 
"Spółka może nabywać akcje własne w następujący sposób: (i) w transakcjach na rynku regulowanym, (ii) w transakcji lub w transakcjach
poza rynkiem regulowanym, lub (iii) zgodnie z Rozporządzeniem Delegowanym Komisji (UE) 2016/1052 z dnia 08 marca 2016 r. akcje własne mogą być nabywane za pośrednictwem firmy inwestycyjnej lub bezpośrednio przez spółkę" - czytamy również.
 
JW Construction Holding to polski deweloper mieszkaniowy, notowany od 2007 r. na warszawskiej giełdzie. Oprócz realizowania projektów deweloperskich, firma zajmuje się także działalnością budowlaną jako generalny wykonawca większości inwestycji. Spółka jest notowana na GPW od 2007 r.

(ISBnews)

budownictwo, nieruchomości
ISB
Czytaj także
Polecane galerie