Notowania

handel detaliczny
13.12.2017 17:07

Akcjonariusze Monnari Trade zdecydują o skupie do 20% akcji 10 stycznia

Akcjonariusze Monnari Trade zdecydują na nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu, zwołanym na 10 stycznia 2018 r. o skupie nie więcej niż 20% wszystkich akcji spółki, wynika z projektów uchwał. 

Podziel się
Dodaj komentarz

"Tworzy się kapitał rezerwowy na finansowanie nabywania akcji własnych oraz kosztów ich nabycia, na który składa się pozostała na 31.12.2017 r. kwota na funduszu, utworzonym w związku z wykonywaniem uchwały nr 6 ZWZ z 27 maja 2013 r. w przedmiocie upoważnienia spółki do nabywania akcji własnych, zmienionej uchwałą nr 2 NWZ 20 sierpnia 2013 r." - czytamy w projektach uchwał.

Nabywanie akcji własnych spółki może następować w okresie 5 lat, od dnia podjęcia niniejszej uchwały, a minimalna cena nabycia akcji nie będzie niższa od 10 groszy za jedną akcję i nie będzie wyższa niż 22 zł za jedną akcję, podano także.

"Nabyte przez spółkę akcje własne mogą zostać umorzone, przeznaczone do dalszej odsprzedaży zgodnie z pkt 10. i 11. niniejszej uchwały, mogą być przedmiotem zastawu na zabezpieczenie zobowiązań zaciągniętych przez spółkę; ich własność może być przeniesiona tytułem zapłaty za nabycie przez spółkę lub spółkę od niej zależną aktywów finansowych, w szczególności udziałów lub akcji w spółkach, a także mogą zostać zbyte w wykonaniu zobowiązania spółki do zwrotu akcji, będących przedmiotem pożyczki oraz wynagrodzenia za udzielenie pożyczki, jeśli jest ono wyrażone w akcjach spółki" - czytamy także.

Monnari Trade to spółka odzieżowa istniejąca od 2000 r. Na GPW jest notowana od 2006 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 232 mln zł w 2016 r.

(ISBnews)

Tagi: handel detaliczny, przemysł elektrotechniczny, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz