Notowania

finanse
06.04.2018 17:45

Aktywa Skarbiec TFI wzrosły m/m do 16,66 mld zł na koniec marca

Wartość aktywów netto pod zarządzaniem Skarbiec Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych (TFI) według stanu wyceny na 29 marca 2018 r. wyniosła 16 659,6 mln zł, podała spółka. Miesiąc wcześniej wartość aktywów wynosiła 16 450 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Na powyższą sumę składają się:

  1. Fundusze aktywów finansowych i niefinansowych skierowane do szerokiego grona inwestorów (subfundusze wydzielone w ramach funduszy Skarbiec FIO i Skarbiec - Global Funds SFIO, mFundusze Dobrze Lokujące SFIO, Skarbiec - TOP Funduszy Stabilnych SFIO, Skarbiec - TOP Funduszy Akcji SFIO oraz fundusze inwestycyjne zamknięte), w tym:

a) fundusze akcji, mieszane i alternatywne: 1 851,8 mln zł

b) fundusze pieniężne, obligacji i aktywów niefinansowych: 2 433,6 mln zł

łącznie: 4 285,3 mln zł

  1. Fundusze dedykowane: 12 322,2 mln zł
  1. Portfele instrumentów finansowych: 52,1 mln zł" - czytamy w komunikacie.

Według stanu na dzień 29 marca 2018 r. Skarbiec TFI zarządzał 39 funduszami i subfunduszami skierowanymi do szerokiego grona inwestorów (w tym trzema funduszami inwestycyjnymi zamkniętymi w likwidacji), a także 10 funduszami dedykowanymi (w tym jednym funduszem w likwidacji).

"Wzrost zmienności na rynkach w Polsce i na świecie miał bezpośredni wpływ na nastroje inwestorów w marcu 2018. Pomimo dość trudnego rynku Skarbiec TFI zanotował kolejny bardzo dobry miesiąc - sprzedaż netto wyniosła 138 mln zł, a w okresie styczeń-marzec było to łącznie 284 mln zł. Nadal większym zainteresowaniem cieszą się rozwiązanie bezpieczne, tj. pieniężne, obligacji i aktywów niefinansowych - ich aktywa na koniec marca wzrosły o 14,2% YTD i 5,5% m/m. Wartość aktywów funduszy akcji, mieszanych i alternatywnych spadła w marcu o 2,6% w porównaniu do poprzedniego miesiąca, co jest efektem spadków na giełdach, przy dodatnich napływach do tej grupy funduszy" - powiedział prezes Bartosz Józefiak, cytowany w komunikacie.

Skarbiec Holding to grupa zarządzająca funduszami inwestycyjnymi (fundusze inwestycyjne otwarte, specjalistyczne fundusze inwestycyjne otwarte, fundusze inwestycyjne zamknięte) oraz świadcząca usługi zarządzania portfelami instrumentów finansowych na zlecenie. Skarbiec Holding jest akcjonariuszem Skarbiec TFI, które powstało w 1997 r.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz