Notowania

alibaba group
20-11-2017 (10:41)

Alibaba kupił giganta hipermarketów. W porozumieniu z Auchan wychodzi poza internet

Chiński gigant sprzedaży internetowej - Alibaba Group - postanowił wyjść poza handel w sieci. W poniedziałek ogłosił, że przejmuje udziały w operatorze hipermarketów - Sun Art Retail Group. Będzie to kosztować prawie 3 mld dol. Pomaga mu w tym francuski Auchan.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AFP/EAST NEWS)
Jack Ma, założyciel Alibaba może sobie pogratulować. Razem z Auchan przejął największego operatora hipermarketów w Chinach

Dokładnie 22,4 mld dolarów hong-kongskich, czyli w przeliczeniu 2,87 mld dol. wyniesie wartość transakcji przejęcia największej sieci hipermarketów w Chinach przez największą chińską i światową firmę handlu internetowego - Alibaba Group. Alibabę, który przychodami przegonił w ubiegły roku nawet Amazona.

Przejmowana firma Sun Art Retail Group Ltd. ma około 8,2 proc. udziału w chińskim rynku detalicznym, operując siecią 450 hipermarketów w całych Chinach pod znakami RT-Mart i znanej u nas francuskiej sieci Auchan - podała agencja Reuters.

W Chinach liczą się szczegóły. Różnicę robi nawet opakowanie

Transakcja to zresztą część aliansu strategicznego z Auchan Retail. Alibaba kupi część udziałów w Sun Art Retail, ale Francuzi też wyłożą pieniądze i dokupią pakiet. Po transakcji grupa Auchan będzie miała 36,18 proc. w Sun Art Retail, Alibaba 36,16 proc., a konglomerat Ruentex, sprzedający swoje udziały - 4,67 proc.

Alians ma na celu atak na chiński rynek handlu detalicznego żywnością, wyceniany na 500 mld dol. rocznie. Grupa Alibaba zdecydowała się na inwestycję, bo mimo rozwoju handlu w sieci aż 85 proc. rynku nadal odbywa się off-line.

W 2015 roku Alibaba zainwestował już 9,3 mld dol. w sieć z materiałami budowlanymi. W ostatnich latach uruchomił wiele bezzałogowych sklepów, w tym z żywnością i kawą.

Tagi: alibaba group, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa, giełda na żywo
Źródło:
WP Money
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-11-2017

FredI pomyśleć, w epoce gierka Polska była 10 gospodarką Świata a Chińska na szarym końcu. Jak można było zniszczyć Polską gospodarkę, oddać 2/3 majątku w … Czytaj całość

20-11-2017

Eleonora S.W Polsce już mają prawie cały rynek mięsa i kiełbachy. Tak Europę powolutku ale zdecydowanie kupuje zgodnie ze starą przepowiednią ...... . Kończy … Czytaj całość

20-11-2017

guru66Oj dzieje sie,a to dopiero poczatek. Ma ktos na sprzedaz rozmowki polsko-chinskie?

Rozwiń komentarze (25)

Wybrane dla Ciebie