Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Alior Bank zarobił 100 mln zł w drugim kwartale. To więcej niż oczekiwali analitycy

Alior Bank zarobił 100 mln zł w drugim kwartale. To więcej niż oczekiwali analitycy

Filip Gorczyca, wiceprezes Alior Banku Fot. Alior Bank
Filip Gorczyca, wiceprezes Alior Banku

100 mln zł zarobił Alior Bank w drugim kwartale 2017 r. Zysk netto banku okazał się o ponad jedną piątą wyższy w porównaniu do osiągniętego w ciągu pierwszych trzech miesięcy tego roku.

Takie dane przynosi opublikowany właśnie raport finansowy Alior Banku. Wynik netto okazał się również lepszy od wcześniejszych prognoz analityków, którzy wskazywali, że bank zarobił w drugim kwartale niecałe 94 mln zł.

Jak podaje bank, jego całkowite przychody z działalności operacyjnej wyniosły w drugim kwartale 948 mln zł - oznacza to wzrost o 9 proc. wobec pierwszego kwartału. Wynik odsetkowy sięgnął zaś 719 mln zł (wzrost o 12 proc. k/k), a z tytułu prowizji i opłat do banku wpłynęło - 118 mln zł., Wynik z działalności handlowej i pozostałej osiągnął 111 mln zł.

"Wyniki finansowe za drugi kwartał, w tym wyższy o 21 proc. niż w poprzednim kwartale zysk netto pokazują, że Alior Bank wciąż jest na ścieżce wzrostowej. Stale rozwijamy naszą działalność i poprawiamy jej efektywność" - mówi Filip Gorczyca, wiceprezes Alior Banku, cytowany w informacji przekazanej przez bank.

Zobacz także: Praca szuka człowieka. Czego oczekują młodzi od pracy?

Na koniec drugiego kwartału wartość kredytów udzielonych klientom przez Alior Bank osiągnęła poziom 49,1 mld zł, a saldo pozyskanych depozytów klientów wyniosło 51,7 mld zł.

W komunikacie bank zaznacza, że "portfel kredytowy obejmuje również zaangażowanie związane z finansowaniem projektów budowy farm wiatrowych. Stanowi ono ok. 2 proc. całego wolumenu kredytów". Z tego tytułu bank musiał odpisać na koniec pierwszego półrocza 87 mln zł (14 proc. pokrycia kredytów, w przypadku których bank zidentyfikował przesłankę utraty wartości).

"W drugim kwartale bank udostępnił pierwszej grupie klientów indywidualnych nowe systemy bankowości internetowej i mobilnej. Na drugą połowę roku przewidziane jest wdrożenie docelowych wersji dla wszystkich klientów indywidualnych oraz osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą" - podaje bank.

Zapowiada również, że w najbliższych dniach wyemituje obligacje w ramach niepublicznej oferty, z najniższą dotychczas marżą w wysokości 1,19 proc. powyżej stawki WIBOR6M. Ich nominalna wartość wynosi 250 mln zł. Obligacje będą niezabezpieczone i będą miały trzyletni okres zapadalności.

Według opublikowanego w środę komunikatu, w akcjonariacie Alior Banku ujawnił się nowy akcjonariusz, który przekroczył 5 proc. udziałów.

Aktywa Alior Banku wynoszą ponad 60 mld zł, co daje mu 9. miejsce w sektorze bankowym w Polsce, uwzględniając dane na koniec marca 2017 r. Alior Bank zapewnia obsługę prawie 4 mln klientów, w tym ponad 180 tys. firm.

Kurs akcji Alior Banku od początku 2017 roku
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
qtaq
2017-08-11 06:35
Podnieśli opłaty, w kolejkach stoisz dłużej.
ania22
2017-08-10 18:03
Do Alior Bank wplynela kwota 118mln zł z tytulu opłat i prowizji!!!!!!!Tyle wyciągnęli z portfeli klientów w ciągu kwartału! Jawna kradzież. Nie potrafię zrozumieć przyzwolenia rządu na takie oszustwa. Tak wysokie oplaty i prowizje pozwalaja doradcom/kierownikom/dyrektorom/radzie nadzorczej i prezesowi zyc baaaaardzo dostatnio. Zapewne wyplaty siegaja dziesiatek tysiecy miesiecznie! Tak wlasnie okradaja nas wielkie banki! Byle tylko dac kredyt, naciagnac na ubezpieczenie, fundusze inwestycyjne,polisolokaty, ktore rzadko kiedy przynosza dodatnie korzysci. Doradcy zachęcają mówiąc tylko o zaletach produktów, nie wspomna o ryzyku, inflacji.opłatach likwidacyjnych,ukrytym ubezpieczeniu,itd.! ZLODZIEJSTWO! Te kwoty to potwierdzają!Bank zarobil ponad 700mln z tytułu odsetek!!! I co z tego ma nasze społeczeństwo? Kompletnie NIC! Czy banki finansuja rozwój lokalnych terenów?inwestują w wykształcenie mlodych?prowadzą akcję charytatywne?
Poli
2017-08-10 12:44
I to są właśnie te biedne banki, które zbankrutują jak zabroni im się okradać frankowiczów...
Pokaż wszystkie komentarze (18)