Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Alumetal chce optymalnie wypełnić moce produkcyjne na Węgrzech w II kw. 2017 r.

0
Podziel się:
Alumetal chce optymalnie wypełnić moce produkcyjne na Węgrzech w II kw. 2017 r.

Alumetal spodziewa się, że możliwości sprzedażowe pozwolą na optymalne wypełnienie mocy produkcyjnych zakładu na Węgrzech w II kw. 2017 r., poinformował prezes Szymon Adamczyk.

"W tej chwili trwa uruchamianie II linii produkcyjnej i jej testy. Zdecydowanie w IV kw. tego roku II linia również będzie dostępna, co łącznie pozwoli na osiągnięcie mocy produkcyjnych 60 tys. ton w zakładzie, a w całej grupie Alumetal 225 tys. ton rocznie" - powiedział Adamczyk podczas konferencji prasowej.

"W październiku już 1 050 ton zostało wysłane do klientów i systematycznie będziemy chcieli zwiększać ilość sprzedanych produktów, tak żeby od II kw. przyszłego roku zdolności produkcyjne były wypełnione optymalnie sprzedażą. Czyli zakładając, że zakład będzie miał ok. 5 tys. ton zdolności miesięcznych dostępnych, to optymalnie mamy na myśli, że ok. 85-90% zdolności chcielibyśmy wykorzystać i sprzedawać takie ilości miesięcznie" - dodał.

Alumetal uruchomił produkcję na I linii odlewniczej w węgierskim Komarom 22 września. Uruchomienie II linii w IV kw. będzie oznaczało realizację projektu zgodnie z założeniami. Na węgierski zakład spółka wydała od rozpoczęcia inwestycji 118,6 mln zł, z czego 88,2 mln zł w okresie od stycznia do września br.

Zgodnie ze słowami prezesa, pełne uruchomienie zakładu pozwoli spółce na zdobycie 1. lub 2. (w zależności od inwestycji konkurentów) miejsca w Europie pod względem produkcji wtórnych aluminiowych stopów odlewniczych.

Grupa kapitałowa Alumetal działa w przemyśle odlewniczym i hutniczym w zakresie produkcji wtórnego aluminium, tj. wytwarzania aluminiowych stopów odlewniczych oraz stopów wstępnych ze złomu aluminiowego. Grupa Alumetal zajmuje w tej dziedzinie pozycję krajowego lidera oraz jest czwartym największym wytwórcą wtórnych stopów aluminium w Europie. Spółka jest notowana na GPW od lipca 2014 r.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)