Notowania

górnictwo
17.11.2017 11:05

Alumetal chce uruchomić produkcję w nowym zakładzie w Gorzycach w I połowie 2018

Alumetal planuje uruchomienie produkcji w nowym zakładzie w Gorzycach w I połowie 2018 r. i liczy również na zwiększenie kontrybucji ze strony zakładu na Węgrzech, gdzie następuje zwiększenie mocy produkcyjnych, wynika z wypowiedzi prezesa Szymona Adamczyka. 

Podziel się
Dodaj komentarz

"Kontynuujemy części prac budowlanych w Gorzycach rozpoczętych w II kw. 2017 r. oraz początek montażu niektórych maszyn i urządzeń technologicznych w zakładzie. W III kw. zakończyliśmy przetarg na pozostałe prace budowlane - planowany start robót w drugiej połowie listopada 2017 r. Narastająco od początku inwestycji wydatki inwestycyjne wyniosły 18,1 mln zł" - powiedział Adamczyk podczas konferencji prasowej.

"Uruchomienie produkcji planujemy na I połowę 2018 r. Będziemy mieli niewielkie przekroczenie budżetu, rzędu paru procent ze względu na zmianę kosztów prac budowlanych" - dodał prezes.

Wydatki inwestycyjne związane z projektem w Gorzycach wynoszą łącznie około 58 mln zł. Natomiast wydatki inwestycyjne w okresie I-III kw. wyniosły łącznie 27,8 mln zł. Na cały rok wydatki mają wynieść około 40 mln zł i oczekiwany jest podobny poziom w przyszłym roku.

Prezes dodał, że na Węgrzech następuje systematyczne zwiększanie wykorzystania mocy produkcyjnych obu linii produkcyjnych co będzie widoczne w wynikach kolejnych kwartałów.

Adamczyk powiedział, że Alumetal pracuje już nad kolejnym projektem inwestycyjnym, którego szczegóły na razie nie zostaną ujawnione.

Grupa kapitałowa Alumetal działa w przemyśle odlewniczym i hutniczym w zakresie produkcji wtórnego aluminium, tj. wytwarzania aluminiowych stopów odlewniczych oraz stopów wstępnych ze złomu aluminiowego. Grupa Alumetal zajmuje w tej dziedzinie pozycję krajowego lidera oraz jest czwartym największym wytwórcą wtórnych stopów aluminium w Europie. Spółka jest notowana na GPW od lipca 2014 r.

Tagi: górnictwo, hutnictwo, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz