Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Alumetal liczy na poprawę wyników o co najmniej 10% r/r w całym 2016 r.

0
Podziel się:
Alumetal liczy na poprawę wyników o co najmniej 10% r/r w całym 2016 r.

Po wynikach za 9 miesięcy br. Alumetal jest optymistycznie nastawiony co do możliwości realizacji finansowych celów niezbędnych do uruchomienia trzeciej transzy opcji menadżerskiej - wzrostu EBITDA i zysku netto na akcję o co najmniej 10%, poinformował prezes Szymon Adamczyk.

"Program opcji zakłada 10-proc wzrost r/r i wydaje mi się, że te parametry na razie pozwalają być optymistami, że jesteśmy w stanie to zrealizować" - powiedział Adamczyk podczas konferencji prasowej, komentując wyniki spółki w okresie I-III kw. br.

W I-III kw. 2016 r. spółka miała 73,89 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 59,1 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 954,95 mln zł w porównaniu z 1 103,76 mln zł rok wcześniej.

Grupa kapitałowa Alumetal działa w przemyśle odlewniczym i hutniczym w zakresie produkcji wtórnego aluminium, tj. wytwarzania aluminiowych stopów odlewniczych oraz stopów wstępnych ze złomu aluminiowego. Grupa Alumetal zajmuje w tej dziedzinie pozycję krajowego lidera oraz jest czwartym największym wytwórcą wtórnych stopów aluminium w Europie. Spółka jest notowana na GPW od lipca 2014 r.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)